Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

3. miejsce żeńskiej drużyny BHT Piotrkowianin na Klubowych Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej

A sezon dopiero się zaczyna! – tak wczorajszy sukces na plaży węgierskiego Budaörs podsumowała roześmiana Roksana Szymańska, która wraz z pozostałymi zawodniczkami BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski wywalczyła brązowy medal w finale Klubowych Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. Finały European Beachhandball Tour okazały się nie tylko potwierdzeniem świetnej formy drużyny z zeszłego sezonu, ale dały też przedsmak tego, co dziewczyny zaprezentują na piasku podczas tegorocznych Mistrzostw Polski.

Piłkarki Piotrkowianina zaczęły turniej od przegranej po shoot-outach 2:1 (9:12, 15:12, 10:12) z chorwacką drużyną Detono Zagreb. Jednakże w pozostałych spotkaniach nie pozostawiły rywalkom złudzeń wygrywając kolejno z: holenderskim Westsite 2:0 (9:3,12:11) szwajcarską drużyną Beachqueens 2:0 (9:4, 12:11) oraz obrończyniami tytułu OVB Beach Girls 2:1 (11:10, 8:7, 7:6). Rezultaty te pozwoliły na wyjście z grupy z drugiego miejsca, które prowadziło bezpośrednio do półfinału. Rodzima drużyna musiała uznać w nim wyższość przeciwniczek z zespołu Agenta Girls przegrywając 0:2 (8:13 i 14:21).

W meczu o trzecie miejsce Polkom przyszło zagrać ponownie z chorwackim Detono Zagreb. Spotkanie dostarczyło bardzo wielu emocji zarówno zawodniczkom, jak i kibicom. Ze względu na ogromne doświadczenie, faworytkami tego spotkania były Chorwatki, dlatego zawodniczki z Polski miały przed sobą bardzo trudne zadanie. Wnioski wyciągnięte z pierwszego meczu oraz bezcenne uwagi trenera Jarosława Knopika, realizacja założeń taktycznych, efektywność gry ofensywnej oraz solidna obrona doprowadziły do wygranej w dwóch setach (11:10, 14:13).

Jesteśmy z siebie dumne, walczyłyśmy o każdy centymetr boiska i zrealizowałyśmy założenia trenera – komentuje wlotek Anita Kujawa. Bez jego cennych rad na pewno dałybyśmy się ponieść emocjom. W chwilach dużego napięcia, zmęczenia i stresu na boisku mamy kogoś, kto okiełzna ten nasz „jarmark” – dodaje z uśmiechem.

Ponadto ogromne wyróżnienie otrzymała Martyna Matysek, która została doceniona przez organizatorów i wybrana do drużyny gwiazd turnieju jako najlepiej broniąca zawodniczka!

– Zdobycie brązowego medalu na Klubowych Mistrzostwach Europy to dla nas ogromny sukces – powiedziała Martyna. Bardzo ciężko na to zapracowałyśmy. Ogromnie się cieszę z wyróżnienia mnie jako najlepszej zawodniczki grającej w obronie, ale to sukces całej drużyny za co bardzo dziękuję trenerowi i koleżankom. Turniej pokazał w jakim miejscu jesteśmy, dużo się nauczyłyśmy, wiemy nad czym warto popracować, by grać jeszcze lepiej. Z pewnością wykorzystamy zdobyte doświadczenie w przyszłości. To dla nas wymarzony początek sezonu i wiem, że utrzymamy wysoki poziom gry również w nadchodzących rozgrywkach o Mistrzostwo Polski.

Udało nam się stworzyć zespół, który w ciągu roku zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy – komentuje skrzydłowy męskiego zespołu BHT Piotrkowianin, Konrad Szczukocki.  Jako jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia jakim jest żeńska sekcja BHT Piotrkowianin jestem bardzo zadowolony z tego sukcesu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego jestem pełen nadziei, że dziewczyny utrzymają wysoką formę, aby tak samo dobrze zaprezentować się w startującym już za tydzień cyklu mistrzowskim i dzielnie walczyć o obronę tytułu sprzed roku.

Walka o medale Mistrzostw Polski rozpocznie się 30 maja na piasku w stolicy Małopolski – Krakowie.

Zmagania zespołu na Węgrzech były możliwe jedynie dzięki wsparciu PGNiG SA, JUKO Sp. z o.o., oraz Select Sport.

Like this Article? Share it!