Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Losowanie grup Ligi Mistrzów EHF

W piątek 26 czerwca o godz. 20:00 rozpocznie się losowanie grup Ligi Mistrzów EHF, w której w tym roku zagra 28 drużyn – 27 ekip bezpośrednio zakwalifikowanych do fazy grupowej oraz 1 ekipa, która dołączy do fazy grupowej po kwalifikacjach.

Kwalifikacje

5 września (sobota) w pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się Elverum Handball Herrer (Norwegia) i OCI-Lions (Dania), natomiast w drugim – Alpla HC Hard (Austria) i RK Borac m:tel Banja Luka (Bośnia i Hercegowina). Dzień później zwycięzcy spotkań półfinałowych zawalczą o miejsce w fazie grupowej LM EHF, wygrana ekipa dołączy do grupy C lub D. Gospodarza turnieju kwalifikacyjnego poznamy 26 czerwca o godz. 18:30.

Faza grupowa

Dla grup A i B stworzonych zostało 8 koszyków zawierających po 2 dwie drużyny, z kolei dla grup C i D utworzono 6 koszyków po 2 drużyny. Kluby nie mogą trafić na przeciwnika z tego samego kraju (dotyczy to Francji, Niemiec, Polski i Węgier, z pozostałych państw nie ma klubów z tego samego kraju w danej parze grup). Wyjątkiem jest SG Flensburg-Handewitt, który na pewno zagra z jednym z rywali z Bundesligi – THW Kiel lub Rhein-Neckar Löwen.

GRUPA A i B

KOSZYK 1 – FC Barcelona Lassa (Hiszpania), THW Kiel (Niemcy)
KOSZYK 2 – MKB-MVM Veszprém (Węgry), VIVE Tauron Kielce
KOSZYK 3 – Paris Saint-Germain Handball (Francja), HC Vardar (Macedonia)
KOSZYK 4 – KIF Kolding Kobenhavn (Dania), Celje Pivovarna Lasko (Słowenia)
KOSZYK 5 – MOL-Pick Szeged (Węgry), Orlen Wisla Płock
KOSZYK 6 – HC PPD Zagreb (Chorwacja), Rhein-Neckar Löwen (Niemcy)
KOSZYK 7 – IFK Kristianstad (Szwecja), Besiktas Jimnastik Kulubu (Turcja)
KOSZYK 8 – Montpellier HB (Francja), SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)

GRUPA C i D

KOSZYK 1 – Naturhouse La Rioja (Hiszpania), HC Metalurg (Macedonia)
KOSZYK 2 – HC Meshkov Brest (Białoruś), Skjern Handbold (Dania)
KOSZYK 3 – Chekhovskie Medvedi (Rosja), HC Motor Zaporozhye (Ukraina)
KOSZYK 4 – Futebol Clube do Porto (Portugalia), Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)
KOSZYK 5 – HCM Baia Mare (Rumunia), Vojvodina (Serbia)
KOSZYK 6 – Tatran Presov (Słowacja), zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego

Tutaj możecie zobaczyć dokument z informacją o losowaniu i awansach oraz sprawdzić daty poszczególnych faz rozgrywek Ligi Mistrzów EHF

 

Like this Article? Share it!