1. kolejka PGNiG Superligi kobiet – podsumowanie

Pogoń Baltica Szczecin 29 : 19 UKS PCM Kościerzyna

Gospodynie mocno zaczęły pierwszą połowę i doprowadziły do przewagi 8:1, do jej końca wysoko prowadziły ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 18:8. W durgiej połowie dziewczynom z Kościerzyny udało się nieznacznie odrobić straty, jednak szybko do dziesięciobramkowego prowadzenia powróciły gospodynie. Chociaż znakomicie w bramce spisywała się Agnieszka Kordunowska-Lupa, to nie pomogło przyjezdnym, które przegrały w debiucie ze stratą 10 bramek.

Metraco Zagłębie Lubin 40 : 21 KPR Jelenia Góra

Gospodynie rozgromiły rywalki w swoim pierwszym meczu tego sezonu PGNiG Superligi. Prowadzenie ekipy z Jeleniej Góry 3:0 na początku spotkania nie zapowiadało takiego przebiegu meczu. Lubinianki szybko odrobiły straty, a później wypracowywały coraz wyższą przewagę. Dużą różnicę zrobiło trio Żana Marić, Jovana Milojević i Sanja Premović. Żana Marić została MVP meczu dzisięcioma bramkami na koncie.

Energa AZS Koszalin 26 : 18 KPR Ruch Chorzów

Prowadzenie przyjezdnych 5:3 w pierwszych dziesięciu minutach meczu porwało do walki gospodynie, które szybko zaczęły odrabiać straty i budować przewagę, w połowie spotkania Energa prowadziła wynikiem 14:9. Mocny początek drugiej części meczu w wykonaniu Katarzyny Kołodziejskiej dał wynik 17:9 i sprawił, że Koszalinianki już do końca mogły bezpiecznie kontrolować przebieg gry.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 25 : 23 MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Po złym początku w wykonaniu gospodyń dającym wynik 1:5 dla Olimpii, Piotrcovia szybko się podniosła i zaczęła odrabiać straty – pięć bramek z rzędu dało im prowadzenie 6:5. Od 15. minuty mecz był bardzo wyrównany, wynik oscylował wokół remisu. W końcówce meczu lepsza okazała się Piotrcovia i z remisu 23:23 wyszła na dwubramkowe prowadzenie, na którym zatrzymał się wynik meczu.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 24 : 27 Vistal Gdynia

Beniaminek PGNiG Superligi kobiet zaliczył dobre pierwsze spotkanie. Przez długi czas gospodynie były na prowadzeniu, nawet pomimo świetnego występu Moniki Kobylińskiej, która w pierwszej części meczu rzuciła aż 7 bramek. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 15:12. Drugą połowę Gdańszczanki zaczęły od bramki Moniki Stachowskiej, która dała czterobramkowe prowadzenie. Znakomita postawa Moniki Kobylińskiej spowodowała, że Gdynianki doprowadziły do remisu, a po bramce Katarzyny Janiszewskiej wyszły na prowadzenie. Przez chwilę gra była wyrównana, jednak w końcówce moc pokazały dziewczyny z Vistalu Gdynia, które ostatecznie zdobyły komplet punktów.

MKS Selgros Lublin 26 : 26 EKS Start Elbląg

Obrońca tytułu Mistrza Polski dość niespodziewanie zremisował u siebie z ekipą z Elbląga. Pomimo dobrego początku spotkania i kontroli nad wynikiem w pierwszej połowie, chwila nieskuteczności w drugiej części meczu zaowocowała lepszymi momentami w grze Startu Elbląg. W 45. minucie meczu drużyna gości doprowadziła do remisu i dowiozła go do samego końca – wyrównana końcówka zakończyła się ostatecznie podziałem punktów w Lublinie. Najwięcej bramek w całym spotkaniu zdobyła Marta Gęga (8).