1. kolejka PGNiG Superligi mężczyzn – podsumowanie

KS Azoty-Puławy 38 : 28 Górnik Zabrze

Puławianie w dobrym stylu zaczęli grę w sezonie 2015/16 PGNiG Superligi. W pierwszej połowie gospodarze wypracowali ośmiobramkową przewagę, która zapewniła im wysokie zwycięstwo w całym meczu. Najwięcej bramek – po osiem – dla swoich ekip zdobyli Nikola Prce (Azoty) i Jurij Gromyko (Górnik).

Śląsk Wrocław 28 : 32 KPR RC Legionowo

Beniaminek PGNiG Superligi rozpoczął sezon od zwycięstwa. Fantastycznie dysponowanym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Igor Żabić, który rzucił aż 13 bramek. Najlepiej rzucającym graczem gości był Michał Prątnicki, który zaliczył 7 trafień.

Orlen Wisła Płock 31 : 23 MMTS Kwidzyn

Faworyt spotkania nie zawiódł swoich kibiców i pokonał u siebie pierwszego przeciwnika w nowym sezonie PGNiG Superligi. Spotkanie rozpoczęło się od akcji dwóch płockich debiutantów – Marco Oneto Zuniga rzucił bramkę po dograniu Bartosza Konitza. Wiślacy szybko wyszli na prowadzenie i sukcesywnie powiększali przewagę aż do samego końca.

PGE Stal Mielec 19 : 38 VIVE Tauron Kielce

Mistrzowie Polski pomimo braku wielu ważnych zawodników nie dał szans gospodarzom. Jasną postacią w drużynie z Mielca był obrotowy Damian Krzysztofik, który rzucił drużynie z Kielc 7 bramek. Najlepiej rzucającym w VIVE był zawodnik z tej samej pozycji – Julen Aginagalde, który zaliczył 10 trafień.

MKS Zagłębie Lubin 21 : 22 Pogoń Szczecin

Początek zdecydowanie należał do gospodarzy, ekipa ze Szczecina do 15. minuty rzuciła tylko jedną bramkę. Połowa zakończyła się bardzo dużą przewagą drużyny z Lubina (13:5). Pomimo dużych strat, goście nie poddali się i zaciekle walczyli aż do wyrównania wyniku spotkania. Na kilka minut przed końcem meczu zdobyli prowadzenie, którego nie oddali aż do samego końca.

Gwardia Opole 23 : 23 SPR Chrobry Głogów

Beniaminek PGNiG Superligi sprawił swoim kibicom dużą niespodziankę – pomimo pięciobramkowej przewagi przyjezdnych po pierwszej połowie, gospodarzom udało się odrobić straty i zachować jeden punkt z pierwszego meczu w tym sezonie.