2. kolejka PGNiG Superligi kobiet – podsumowanie

UKS PCM Kościerzyna 17 : 21 EKS Start Elbląg

Ambitny beniaminek pomimo dużych starań nie dał rady rozpędzonej ekipie z Elbląga, która w 1. kolejce zremisowała z obrończyniami tytułu Mistrza Polski – ekipą MKS Selgros Lublin. Za sprawą dobrej gry w obronie obu drużyn, dopiero w 7. minucie spotkania padła pierwsza bramka dla Startu w wykonaniu Aleksandry Kwiecińskiej. Obudziło to gospodynie, które zaczęły atakować bramkę przyjezdnych i wypracowały przewagę dwóch bramek. Jednak nie na długo – zawodniczki z Elbląga odrobiły straty i na przerwę schodziły z prowadzeniem (wynik 9:12). W drugiej części meczu zawodniczki z Kościerzyny nie poddawały się i starały odrobić straty, ale Elblążanki nie pozostały dłużne w zdobywaniu bramek. Bohaterką ekipy była Joanna Waga, która zaliczyła 11 celnych trafień.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33 : 27 AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

Meczowi w Nowym Sączu towarzyszyło mnóstwo zwrotów akcji, szczególnie w pierwszej połowie. Gospodynie i przyjezdne na przemian wychodziły na prowadzenie, głównie za sprawą dużej ilości dwuminutowych kar. Początek drugiej części spotkania bardzo dobrze zaczęły zawodniczki z Gdańska, które wypracowały przewagę trzech bramek, jednak Olimpii udało się odrobić straty, a nawet powrócić na prowadzenie. Po czasie, który wzięła trenerka Lucyna Zygmunt, gospodynie nabrały jeszcze mocniejszego wiatru w żagle i cały czas powiększały swoją przewagę, a finalnie wygrały sześcioma bramkami. Dużą zasługę miała w tym Olga Figiel, która osiem razy trafiła do bramki przeciwniczek.

KPR Jelenia Góra 25 : 36 Energa AZS Koszalin

Energa zgodnie z planem zapisała na swoim koncie kolejne dwa punkty. Chociaż początek meczu nie zwiastował wysokiej wygranej drużyny z Koszalina i gra była bardzo wyrównana, to nie potrwało to długo. Po 15 minutach przyjezdne prowadziły pięcioma bramkami i na przerwę schodziły mając 8 bramek przewagi nad przeciwniczkami, ponieważ na tablicy widniał wynik 9:17. Po powrocie na boisko Koszalinianki konsekwentnie dążyły do wygranej i nie pozostawiły złudzeń zawodniczkom z Jeleniej Góry. Najwięcej bramek w meczu zdobyła Katarzyna Kołodziejska (11).

SPR Pogoń Baltica Szczecin 31 : 26 Metraco Zagłębie Lubin

Gospodynie zaczęły mecz od prowadzenia 4:0, a przyjezdne musiały gonić wynik. Nie były w tym zbyt skuteczne, ponieważ po kwadransie Pogoń miała już przewagę 6 trafień (10:4), a na przerwę zawodniczki ze Szczecina schodziły z korzystnym wynikiem 15:10. Chociaż po przerwie do ataku rzuciły się Miedziowe, to gospodynie utrzymywały bezpieczne prowadzenie z powodzeniem aż do samego końca. Najwięcej bramek dla swojej drużyny zdobyła Małgorzata Stasiak (10).

KPR Ruch Chorzów 24 : 19 MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

Chorzowianki zdobyły swoje pierwsze punkty w tym sezonie PGNiG Superligi. Spotkanie miało wyrównany początek, jednak w pewnym momencie zbyt dużo błędów zaczęła popełniać Piotrcovia, co dobrze wykorzystały gospodynie. Po pierwszej części meczu na tablicy widniał wynik 15:10, a po zmianie stron przyjezdnym nie udało się obudzić. Ruch utrzymał przewagę do samego końca i zasłużenie zgarnął dwa punkty.

Vistal Gdynia 20 : 21 MKS Selgros Lublin

Mistrzynie Polski odniosły pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PGNiG Superligi. Spotkaniu w Gdyni towarzyszyło bardzo dużo emocji, w pierwszej części meczu wynik kontrolowała ekipa z Lublina, jednak w drugiej połowie Vistalowi udało się dogonić przyjezdne. Do końca miały szansę na zdobycie chociaż jednego punktu z meczu, jednak Mistrzynie Polski nie pozwoliły na to konsekwentnie grając do ostatniego gwizdka.