Liga Mistrzów EHF – Orlen Wisła Płock 27 : 27 MKB-MVM Veszprém

Orlen Wisła Płock zremisowała z Mistrzem Węgier w swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów EHF w sezonie 2015/16!

Przez całe spotkanie zawodnicy Wisły gonili przyjezdnych, którzy już od pierwszych minut budowali swoją przewagę. Po rzucie Andreasa Nilssona Veszprém wyszło na prowadzenie 5:2, a zdenerwowany Manolo Cadenas poprosił o czas dla swojej drużyny. Kilka zmian dało pozytywny rezultat, ponieważ Płocczanom udało się zmniejszyć straty do jednej bramki, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy meczu – zremisować. Mimo wszystko zdeterminowanym Węgrom udało się wypracować przed przerwą przewagę dwóch bramek, a przy zejściu na przerwę na tablicy widniał wynik 11:13.

W drugiej części spotkania zawodnicy Veszprém szybko zaczęli budować coraz większą przewagę. Po pięciu minutach prowadzili już czterema bramkami i taki stan – z kilkoma jak najszybciej zatrzymywanymi lepszymi momentami gry Wisły – utrzymywali aż do 53. minuty gry. Prawdziwy przełom w grze Płocczan nastąpił w 58. minucie gry. Dwa trafienia doprowadziły do wyniku 25:26, a na 15 sekund przed końcem meczu szansę na wyrównanie wykorzystał Dmitrij Żytnikow.

Kolejny mecz Orlen Wisła Płock rozegra na wyjeździe, znów przeciwko bardzo trudnemu rywalowi – Paris Saint-Germain (27 września, godz. 17:00).