Liga Mistrzów EHF – VIVE Tauron Kielce 30 : 23 Montpellier HB

Ekipa VIVE Tauronu Kielce zdobyła swoje pierwsze punkty w tym sezonie Ligi Mistrzów EHF!

Na samym początku spotkanie było wyrównane i obu drużynom udało się zdobyć po dwie bramki. Dobra obrona VIVE i duże problemy w ataku pozycyjnym gości zaowocowały czterema bramkami przewagi gospodarzy i wynikiem 6:2. Montpellier w czasie, gdy Kielczanie grali w osłabieniu, doprowadzili do wyniku 7:5, jednak później mieli duży problem ze zdobyciem bramki kontaktowej. Jednak i Kielczanie od dłuższego czasu nie zdobyli bramki, dlatego o czas poprosił Talant Dujszebajew. Wkrótce do wyniku 10:7 doprowadził swoim rzutem Krzysztof Lijewski, który zdecydowanie wyróżniał się w dzisiejszym meczu. Nie dość, że zaliczył trafienie, to był w trakcie rzutu faulowany przez Bonnefonda, który otrzymał dwie minuty kary. Pod koniec pierwszej połowy Montpellier w końcu udało się zmniejszyć przewagę VIVE do jednej bramki i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 12:11.

Drugą połowę od trafienia rozpoczęli gospodarze, jednak szybko odpowiedzieli im goście. Po kilku minutach Kielczanom udało się doprowadzić do wyniku 16:13 i chociaż cały czas po piętach deptali im Francuzi, to utrzymywali oni bezpieczną przewagę trzech bramek. W 11. minucie wyszli na prowadzenie czterema bramkami za sprawą Ivana Cupica, a za chwilę po trafieniu Michała Jureckiego prowadzili już pięcioma bramkami (21:16). Na osiem minut przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 25:18, a Montpellier mogło się powoli żegnać z punktami za ten mecz. Z przewagą siedmiu bramek ekipa VIVE Tauronu Kielce zakończyła spotkanie.

Kolejny mecz VIVE Tauronu Kielce odbędzie się już w środę 30 września o godz. 18:30, Kielczanie zagrają na wyjeździe przeciwko Rhein-Neckar Löwen.