Liga Mistrzów EHF – Paris Saint-Germain 29 : 24 Orlen Wisła Płock

Niestety, tym razem Wiślacy nie dogonili swojego przeciwnika i wrócą do Polski bez punktów ze spotkania z Paris Saint-Germain.

Początek meczu nie był szczęśliwy dla Orlen Wisły Płock, dobrze w spotkanie weszli Mikkel Hansen i Nikola Karabatić, a w bramce od pierwszego gwizdka znakomicie spisywał się Thierry Omeyer. Płocczanie po piętnastu minutach się obudzili i doprowadzili do remisu. Jednak przebudzenie nie trwało długo, trzy kary dwuminutowe dla zawodników Wisły zdecydowanie osłabiły naszą ekipę, sytuację ratował tylko Rodrigo Corrales. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 16:13.

Na drugą połowę płocka ekipa wyszła odmieniona i walczyła z paryskim gigantem jak równy z równym. Na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć remis, a była nawet szansa na prowadzenie Wisły, jednak Omeyer uratował gospodarzy. Za sprawą bardzo dobrej gry Nikoli Karabatica Paryżanie odzyskali kontrolę nad meczem i doprowadzili do wygranej pięcioma bramkami.

Kolejne spotkanie Orlen Wisły Płock odbędzie się 3 października o godz. 16:00, Wisła zagra na wyjeździe przeciwko ekipie Celje Pivovarna Lasko.