Liga Mistrzów EHF – Rhein Neckar-Löwen 32 : 32 VIVE Tauron Kielce

Mistrzowie Polski zremisowali z bardzo mocnym rywalem w swoim trzecim meczu Ligi Mistrzów EHF w sezonie 2015/16.

Drużyna Rhein Neckar-Löwen przystępowała do spotkania jako faworyt. Niemcy tracą w tym sezonie w meczach ligowych i Ligi Mistrzów bardzo mało bramek, a do remisu z VIVE mieli na koncie same zwycięstwa, w tym z FC Barceloną Lassa.

Kielczanie dobrze weszli w mecz, skutecznie atakowali gospodarzy i po pięciu minutach gry prowadzili wynikiem 4:2. Jednak Lwy szybko odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie po rzucie Gedeona Guardioli (5:4). Od tego wyniku walka toczyła się bramka za bramkę, a w 20. minucie VIVE wyszło na dwubramkowe prowadzenie 12:10. Niestety, po czasie dla gospodarzy wrócili oni do gry w pełni zdeterminowani, odebrali Kielczanom prowadzenie i do przerwy doprowadzili do wyniku 19:15 na swoją korzyść.

Na początku drugiej połowy Mistrzom Polski bardzo ciężko było odrobić straty, brakowało dobrej gry w obronie i skuteczności w zmuszaniu rywali do błędów w ataku. W końcu w 40. minucie udało się zdobyć bramkę kontaktową, głównie za sprawą Marina Sego i Michała Jureckiego. Bramka Tobiasa Reichmanna na remis 23:23 dała nadzieję na dobry wynik w tym spotkaniu, od tej pory padała bramka za bramkę. Po bardzo emocjonującej końcówce udało się wywieźć jeden punkt z Mannheim.

Następne spotkanie VIVE Tauronu Kielce odbędzie się 10 października o godz. 16:00. VIVE zagra u siebie z IFK Kristianstad.