Liga Mistrzów EHF – Celje Pivovarna Lasko 25 : 28 Orlen Wisła Płock

Orlen Wisła Płock po raz pierwszy zwyciężyła w tym sezonie Ligi Mistrzów EHF!

Płocczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, od początku ambitnie atakowali bramkę gospodarzy, stawiali opór w obronie, a Rodrigo Corrales interweniował w bramce. W 5. minucie nasza ekipa prowadziła już trzema bramkami (4:1). Wisła regularnie zwiększała swoją przewagę, głównie dzięki wysokiej skuteczności i wykorzystywaniu sytuacji, aby na przerwę zejść z przewagą aż siedmiu bramek (16:9).

Początek drugiej części spotkania Wisła Płock nieco przespała, dlatego gospodarze mieli szansę na dogonienie wyniku. Udało im się odrobić cztery bramki straty i przed 10. minutą nasza ekipa prowadziła już tylko trzema bramkami (19:16). Później Celje doprowadziło do różnicy zaledwie dwóch bramek, ale dzięki bardzo dobrym interwencjom Marcina Wicharego Wisła ponownie odskoczyła na cztery bramki i chociaż gospodarze walczyli do samego końca, to nie udało im się odmienić losów meczu.

Następny mecz Orlen Wisły Płock przeciwko THW Kiel odbędzie się 10 października o godz. 20:00, Wisła będzie gospodarzem spotkania.