Polska 29 : 12 Finlandia – pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do EURO 2016 w piłce ręcznej kobiet!

Reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła w swoim pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2016, które rozegrane zostaną w Szwecji.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyły przyjezdne, które aż do 15. minuty dotrzymywały tempa naszym reprezentantkom. Miały na to szansę głównie ze względu na fakt, że Polki dość słabo weszły w mecz i przez długi czas były w swoich akcjach nieskuteczne. Jednak powoli się rozkręcały i budowały przewagę nad Finkami, aby na przerwę wyjść z wynikiem 13:8.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych dziewczyn, straciły w niej jedynie 4 bramki, natomiast same trafiły do bramki przeciwniczek 16 razy. Być może trafień byłoby więcej, gdyby nie Sonja Koskinen, która ratowała swoje koleżanki z drużyny przed utratą jeszcze większej ilości bramek, a na koniec została wybrana na najlepszą zawodniczkę fińskiej ekipy. Po drugiej stronie świetnie broniła Anna Wysokińska, która dała zmianę broniącej w pierwszej części meczu Monice Maliczkiewicz.

Najlepszą zawodniczką spotkania spośród reprezentantek Polski została Patrycja Kulwińska, która umieściła piłkę w bramce 6 razy.

Kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 w piłce ręcznej kobiet Polska rozegra ze Słowacją 10 października o godz. 18:00.