Liga Mistrzów EHF – Orlen Wisła Płock 23 : 37 THW Kiel

Niestety, zawodnicy Orlen Wisły Płock musieli uznać tego wieczoru wyższość niemieckiej ekipy.

Od początku meczu zdecydowanie lepsi byli zawodnicy THW Kiel, a spośród nich na bramce błyszczał Niklas Landin, który odbijał piłkę za piłką. Bardzo długo gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na swojego przeciwnika, aż 9 minut zajęło im wrzucenie piłki do kilońskiej bramki. W płockiej ekipie wszystko szło źle, nawet rzut karny w wykonaniu Tiago Rochy był fatalny – najpierw zamarkował rzut, dzięki czemu udało mu się posadzić Landina na ziemi, jednak już po chwili bramkarz wstał, a płocki zawodnik trafił prosto w jego korpus. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 8:18.

Po zmianie stron nie zobaczyliśmy odmienionej Wisły – goście mogli grać spokojnie, utrzymując swoją przewagę aż do ostatniego gwizdka. Po nim kibicom płockiej drużyny zostało oczekiwanie na kolejny mecz z nadzieją, że to było jedyne takie potknięcie ich klubu w Lidze Mistrzów.

Następne spotkanie Płocczanie zagrają na wyjeździe przeciwko PPD Zagrzeb. Mecz zostanie rozegrany 17 października o godz. 20:00.