Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Słowacja 21 : 23 Polska – drugie zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016!

Reprezentantki Polski pokonały kolejne rywalki w drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Europy 2016, który odbędzie się w dniach 4-18 grudnia przyszłego roku w Szwecji.

Spotkanie nie było łatwe, jednak cały czas to Polki były na nieznacznym prowadzeniu, a Słowaczki musiały gonić wynik. Dobrą postawą wyróżniały się rozgrywająca Iwona Niedźwiedź, rzucające z dystansu Monika Kobylińska i Klaudia Pielesz oraz świetnie dysponowana Anna Wysokińska. W dużej mierze to właśnie dzięki nim nasza reprezentacja schodziła na przerwę z prowadzeniem 14:11.

Mimo dużej koncentracji i determinacji, w drugiej części meczu gospodynie nie były w stanie wyjść na prowadzenie, chociaż zdobyły bramkę kontaktową na 13:14, to nasze reprezentantki szybko odskoczyły z powrotem na trzy bramki przewagi. Mała przewaga Polek sprawiła, że losy spotkania ważyły się do ostatniej chwili, a po ciekawej końcówce nasze reprezentantki powrócą do kraju z dwoma punktami.

Kolejne mecze w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 Polska rozegra z Węgrami (spotkanie w kraju i na wyjeździe) w marcu 2016 roku.

Like this Article? Share it!