Liga Mistrzów EHF – PPD Zagrzeb 29 : 25 Orlen Wisła Płock

Niestety, po trudnym meczu Orlen Wisła Płock zostawiła dwa punkty w Zagrzebiu.

Od początku mecz był bardzo agresywny, a obie drużyny często otrzymywały kary dwuminutowe. Chociaż gospodarzom udało się wysunąć na dwubramkowe prowadzenie, to Wisła szybko dogoniła przeciwnika i prawie do końca pierwszej części gry była stroną przeważającą. Płockich zawodników nie wybiła z rytmu czerwona kartka dla Dana-Emila Racotei, którą otrzymał w 18. minucie za przypadkowe trafienie w twarz jednego z zawodników z Zagrzebia. Niestety, pogubili się oni w końcówce pierwszej połówki i pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu, dlatego drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 13:13.

W drugiej połowie Wiślakom udało się wyjść na dwie bramki prowadzenia, jednak przez długi czas zdecydowanie lepsza w meczu była ekipa gospodarzy, co doprowadziło do zmiany układu sił w spotkaniu – na prowadzenie wyszła drużyna PPD Zagrzeb, a Wisła musiała gonić wynik. W pewnym momencie była szansa na zremisowanie, ale znakomity okres gry Filipa Ivica zablokował Płocczan i dał zwycięstwo gospodarzom.

Następny mecz Orlen Wisły Płock odbędzie się 25 października o godz. 18:00, płocka ekipa zmierzy się u siebie z niemiecką drużyną SG Flensburg-Handewitt.