Liga Mistrzów EHF – HC Vardar 34 : 24 VIVE Tauron Kielce

Mistrzowie Polski zaskakująco wysoko przegrali z macedońskim HC Vardar.

HC Vardar jest liderem grupy B, który przegrał tylko w jednym meczu w tym sezonie. W poprzedniej kolejce potknęli się w meczu z duńską ekipą KIF Kolding Kopenhaga i byli na pewno bardzo zdeterminowani, aby odbudować swoje morale w meczu z VIVE. W ekipie Kielczan zabrakło kontuzjowanego Krzysztofa Lijewskiego i zawieszonego Urosa Zormana.

Od początku w spotkaniu górą byli gospodarze, Kielczanie prawie do 10. minuty przegrywali trzema bramkami i mieli na koncie tylko jedno trafienie. Chociaż udawało im się doganiać rywala, to grali bardzo nierówno i pozwalali Vardarowi na budowanie przewagi. Gospodarze wykorzystywali także częste wykluczenia Kielczan i bardzo dobrze wychodziła im gra podczas osłabienia Kielczan. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 18:14.

Druga połowa nie przyniosła zmian w grze Kielczan, rozpędzeni Macedończycy wychodzili na coraz większe prowadzenie. Zawodnicy polskiej ekipy nie umieli znaleźć sposobu na gospodarzy, ich świetnego bramkarza Arpada Sterbika i przestrzelili prawie wszystkie rzuty karne. Po bardzo słabym występie VIVE pozostawiło dwa punkty w Skopje.

Następny mecz VIVE Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów odbędzie się 15 listopada o godz. 16:50, Kielczanie zagrają na wyjeździe z drużyną KIF Kolding Kopenhaga.