Liga Mistrzów EHF – Orlen Wisła Płock 30 : 34 SG Flensburg-Handewitt

Dzisiaj w Płocku zasłużenie dwa punkty zdobyli zawodnicy drużyny SG Flensburg-Handewitt.

W ciągu 15 pierwszych minut spotkania obie ekipy zdobyły aż 15 bramek – gra toczyła się bardzo szybko. Wisła Płock dotrzymywała tempa swoim przeciwnikom do 25. minuty – wtedy gospodarze się pogubili i swoją szansę na zbudowanie przewagi wykorzystał Flensburg. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 13:17.

Druga połowa meczu zaczęła się równie szybko co pierwsza, Płocczanie jednak rzucali bramki po długo budowanych akcjach, natomiast goście grali prosto i szybko. Cierpliwość Wisły opłaciła się w 51. minucie – nasza ekipa wywalczyła wtedy remis 27:27. Zaczęła się równa gra, drużyny rzucały bramki na przemian, ale niestety Wisła nie wytrzymała i po zmarnowanym rzucie karnym nie wykorzystała jeszcze dwóch szans na zdobycie bramki. Nie pomylili się za to zawodnicy Flensburga i w końcówce wyszli na 4 bramki przewagi, wygrali i wywieźli z Płocka dwa punkty.

W następnym spotkaniu Orlen Wisła Płock zmierzy się z ekipą Besiktas JK, mecz odbędzie się w Płocku 14 listopada o godz. 16:00.