Liga Mistrzów EHF – KIF Kolding Kopenhaga 25 : 33 VIVE Tauron Kielce

Kielczanie pokonali rywala z Danii i zdobyli dwa punkty bardzo istotne w perspektywie walki o wyjście z jak najwyższej pozycji w grupie B.

Początek spotkania nie był dobry dla obu drużyn – pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie meczu, na korzyść gospodarzy. Kielczanie musieli gonić wynik i w 12. minucie doprowadzili do remisu. Od tej pory drużyny grały bardzo równo, nikomu nie udało się zdominować gry. Do przerwy KIF Kolding prowadził jedną bramką przy wyniku 13:12.

W drugiej połowie zmieniło się tempo gry, obie ekipy rzucały więcej bramek, jednak nadal żadnej z nich nie udało się zdobyć większego prowadzenia. Gra była wyrównana aż do 48. minuty, kiedy po jednym trafieniu Magnusa Landina z rzutu karnego Kielczanie rzucili w odpowiedzi trzy bramki. Końcówka meczu zdecydowanie należała do Kielczan, gospodarze do ostatniego gwizdka pozostawali jedynie tłem.

Kolejny mecz VIVE Tauronu Kielce odbędzie się 22 listopada o godz. 19:00. Mistrzowie Polski ponownie zagrają z ekipą KIF Kolding Kopenhaga, tym razem u siebie.