Liga Mistrzów EHF – VIVE Tauron Kielce 33 : 31 KIF Kolding Kopenhaga

Mistrzowie Polski po raz drugi pokonali drużynę KIF Kolding Kopenhaga w Lidze Mistrzów EHF i zgarnęli kolejne dwa punkty.

KIF Kolding bardzo dobrze zaczęło pierwszą część spotkania, zdobyło prowadzenie, jednak VIVE nie pozwoliło wypracować swoim przeciwnikom zbyt dużej przewagi i w 11. minucie to polska ekipa była na prowadzeniu. Duńczycy nie składali broni i walczyli tak, że na przerwę zespoły schodziły przy niespodziewanym wyniku 13:14. W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany, po stronie gości znakomicie spisywali się Spellerberg i Andersson, którzy łącznie rzucili 16 bramek w meczu. Po stronie kieleckiej najwięcej bramek zdobył Karol Bielecki – aż 8.

Kielczanie są w coraz lepszej sytuacji w grupie B, aktualnie zajmują 4. miejsce i mają na koncie 10 punktów. Wyżej znajdują się FC Barcelona Lassa (1. miejsce, 13 punktów), Rhein-Neckar Löwen (2. miejsce, 11 punktów) i HC Vardar (3. miejsce, 10 punktów). Tuż za polską ekipą znajduje się MOL-Pick Szeged, który również zebrał do tej pory 10 punktów, jednak ma gorszy bilans bramek.

Następny mecz VIVE Tauronu Kielce odbędzie się 28 listopada o godz. 16:00. Kielczanie zagrają u siebie z drużyną HC Vardar.