Liga Mistrzów EHF – VIVE Tauron Kielce 23 : 20 HC Vardar

VIVE Tauron Kielce odniosło zwycięstwo w meczu z bardzo trudnym przeciwnikiem – drużyną HC Vardar. Był to udany rewanż za porażkę w pierwszym spotkaniu, w którym górą był Vardar (34:24).

Obie drużyny od początku grały mocno w defensywie, przez co kibice zgromadzeni w Hali Legionów nie mieli okazji do oglądania wielu bramek. Do 9. minuty na tablicy wyników widniał remis 1:1. Dopiero wtedy Kielczanie zaczęli się rozpędzać i wyszli na prowadzenie. Na pewno niemały wpływ na to miał Sławomir Szmal, który obronił dwa karne z rzędu! Do przerwy gospodarze prowadzili 10:6.

Druga połowa zaczęła się bardziej dynamicznie, ponieważ od pierwszych minut padło kilka bramek. Dzięki fantastycznej postawie Sławomira Szmala i kilku kontratakom Kielczanie wyszli na prowadzenie siedmioma bramkami (17:10). Chociaż przyjezdni nadrabiali wynik, to Kielczanie do końca kontrolowali przebieg meczu.

Następne spotkanie Kielczan w Lidze Mistrzów EHF odbędzie się dnia 5 grudnia, rywalem polskiej drużyny będzie FC Barcelona Lassa.