Liga Mistrzów EHF – FC Barcelona Lassa 31 : 33 VIVE Tauron Kielce

Po emocjonującym spotkaniu VIVE Tauron Kielce wygrało z liderem grupy B i zachowało szanse na awans do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Mistrzów EHF z pierwszego miejsca.

Obie drużyny bardzo szybko zaczęły zdobywać bramki, już w 2. minucie na tablicy widniał wynik 2:2. W tym momencie VIVE się zatrzymało, natomiast Barcelona nadal robiła swoje, co zaowocowało przewagą aż czterech bramek. Co prawda Kielczanom udało się zmniejszyć prowadzenie rywali do dwóch bramek, jednak po chwili znów pozwolili sobie zwiększyć straty do czterech bramek. Ostatecznie zawodnicy obu ekip schodzili na przerwę przy wyniku 19:16.

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo dynamicznie, piłka co chwilę lądowała w bramkach. W 38. minucie VIVE wreszcie doprowadziło po remisu po rzucie karnym wykorzystanym przez Karola Bieleckiego. Dobra gra w obronie i znakomite trafienia z kontry przez niezastąpionych w takich sytuacjach Manuela Strleka i Ivana Cupica pozwoliły na zbudowanie przewagi dwóch bramek, a następnie dzięki obronie karnego przez Szmala osiągnięcie wyniku 23:26. Wydarzenia w kolejnych minutach zwiastowały niezwykle napiętą końcówkę – Barcelona doprowadziła do remisu kiedy karę dwóch minut zobaczył Mateusz Kus, a po nim Piotr Chrapkowski. Kielczanie pokazali jednak swoją siłę i dzięki bramkom Karola Bieleckiego oraz Krzysztofa Lijewskiego zwyciężyli ze słynną Barceloną.

Następny mecz VIVE odbędzie się 11 lutego 2016 roku, przeciwnikiem polskiej drużyny będzie IFK Kristianstad.