Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

MŚ DANIA 2015. KUBA. Sylwetka pierwszych rywalek reprezentacji Polski kobiet

Pierwszym rywalem Biało-czerwonych podczas Mistrzostw Świata będzie reprezentacja Kuby. Będzie to trzeci występ zespołu z państwa Ameryki Środkowej położonego na Morzu Karaibskim. Jak do tej pory najlepszym osiągnięciem obecnie prowadzonej przez Jovera Hernandeza było 21. miejsce w 1999 roku. Natomiast cztery lata temu Kubanki zameldowały się w końcowej klasyfikacji oczko niżej.

Kwalifikacje do czempionatu w Danii drużyna z kraju słynącego z cygar i rumu uzyskała poprzez mistrzostwa panamerykańskie, gdzie zajęła drugie miejsce. W finale przegrała 22:26 z obecnymi Mistrzyniami Świata – Brazylią. Podczas tych rozgrywek wyróżniającą się zawodniczką w szeregach reprezentacji Kuby była Gleinys Reyes, która z 54 bramkami była najlepszą strzelczynią turnieju. Dwudziestosześcioletnia prawoskrzydłowa została wybrana także do drużyny gwiazd tych zawodów. Oprócz niej w najlepszej siódemce znalazła się także jej koleżanka z zespołu Rizo Eytane.

Ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata podopieczne Jovera Hernandeza spędziły we Francji, gdzie rozegrały turniej towarzyski w którym zmierzyły się z gospodyniami oraz Rumunią. Niestety oba spotkania zakończyły się przegraną kubańskiej drużyny. Jednak nie oznacza to, że Biało-czerwone czeka łatwe spotkanie w pierwszym meczu mistrzostw Świata. – W kraju oczekują od nas dobrego wyniku, ale zawodniczki są dobrze przygotowane do grania pod presją więc nie stanowi to dla nas problemu. Naszym głównym celem jest wyjście z grupy, potem wszystko może się zdarzyć. Jednak najpierw musimy skupić się na meczach w pierwszej rundzie – mówi tuż przed startem mundialu szkoleniowiec Kuby.

Po nieudanym starcie w tegorocznych Igrzyskach Panamerykańskich w Toronto, drużyna z Karaibów ma ciągle szansę na występ w Rio. Dobry występ na duńskich parkietach może zagwarantować im udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do imprezy w Brazylii. Jednak wszyscy kibice w Polsce wierzą, że Biało-czerwone pod wodzą Kima Rasmussena maksymalnie utrudnią im to, wygrywając premierowe spotkanie z kubańskim zespołem.

Start meczu o godz 18:30, transmisja na TVP 2 i TVP Sport oraz na sport.tvp.pl.

Like this Article? Share it!