Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

MŚ DANIA 2015. CHINY. Sylwetka rywalek reprezentacji Polski kobiet

Reprezentacja Chin, która będzie przeciwnikiem podopiecznych Kima Rasmussena w środowy wieczór na Mistrzostwach Świata występuje nieprzerwanie od 1986 roku. Podczas debiutu azjatycki zespół zajął dziewiąte miejsce. Natomiast najlepszym wynikiem Państwa Środka na arenie międzynarodowej jest brązowy medal zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku, rozgrywanych w Los Angeles.

Największą popularność piłka ręczna w Chinach osiągnęła na przełomie lat 2008-10. W tym czasie największy kraj świata był gospodarzem kolejno: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata kobiet oraz Igrzysk Azjatyckich, gdzie podopieczne Xindong Wanga wywalczyły złoty krążek.

Chiński zespół uzyskał kwalifikacje do turnieju rozgrywanego na duńskich parkietach poprzez mistrzostwa Azji rozgrywane w Indonezji. Nasz grupowy rywal zajął tam najniższe miejsce na podium, wygrywając z zespołem z Kazachstanu mecz o trzecią lokatę tych zawodów.

Najbardziej doświadczoną zawodniczką w kadrze chińskiej, prowadzonej od siedmiu lat przez Xindonga Wanga jest Jiaqin Zhao. Dla 28-letnien rozgrywającej będzie to już czwarty mundial, w którym wystąpi. Łącznie na mistrzostwach zdobyła już blisko 100 bramek i 55 asyst.

Niemniej ważnym ogniwem zespołu chińskiego, gdzie średnia wieku wynosi około 22 lata jest bramkarka Mo Xu. Zawodniczka na co dzień występująca w drużynie z Szanghaju zakończyła dwa ostatnie czempionaty rozgrywane kolejno w Brazyli i Serbii ze skutecznością obron ponad 30℅.

Podopieczne Wanga przygotowywały się do Mistrzostw Świata w Danii, rozgrywając trzy mecze sparingowe z Koreą Północną. Dwa z nich wygraly, natomiast jeden zremisowaly. Oprócz tego, środowy przeciwnik Biało-czerwonych, sprawdził swoją formę w spotkaniach kontrolnych z lokalnymi drużynami duńskimi.

Do tej pory reprezentacja Chin podczas w Næstved zdobyła dwa punkty, wygrywając z zespołem Kuby. Natomiast w meczu premierowym musiała uznać wyższość Holandii, przegrywając aż 21:42.

Like this Article? Share it!