Patrycja Kulwińska: Wrócimy na swój wysoki poziom

– Gdybyśmy trafiły wszystkie stuprocentowe sytuacje to rezultat już po pierwszych trzydziestu minutach byłby dla nas korzystniejszy – oceniła wygrany mecz z reprezentacją Chin Patrycja Kulwińska, kołowa Biało-czerwonych.

Podopieczne Kima Rasmussena wygrały 29:24 z drużyną z Azji. Wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w drugiej części gry.  – W pierwszej połowie mimo wszystko nasza gra nie była tak bardzo zła. Zawiodła nas na pewno skuteczność. Gdybyśmy trafiły wszystkie stuprocentowe sytuacje to rezultat już po pierwszych trzydziestu minutach byłby dla nas korzystniejszy. Jednak tuż po przerwie wyszłyśmy na kilkubramkowe prowadzenie, które całkowicie ustawiło mecz. To pozwoliło nam kontrolować spotkanie do ostatniego gwiazdka – powiedziała po starciu z chińskim zespołem obrotowa reprezentacji Polski, Patrycja Kulwińska.

W środę Biało-czerwone rozegrają mecz z kolejnym „egzotycznym” rywalem, Angolą. Brązowe medalistki mistrzostw Afryki w trzecim spotkaniu duńskiego mundialu wysoko 38:23 pokonały zespół z Kuby. – W spotkaniu z drużyną z Karaibów najważniejsza będzie koncentracja. Jeżeli tylko pozwolimy sobie na chwilę przestoju zostaniemy skarcone przez nasze przeciwniczki. Mam nadzieję, że wrócimy na swój, wysoki poziom i zdecydowanie pokonamy drużynę z Czarnego Lądu – zakończyła Kulwińska.