POLSKA 29 : 24 CHINY – Mistrzostwa Świata 2015 w piłce ręcznej kobiet

Podopieczne Kima Rasmussena świetnie rozpoczęły spotkanie z Chinkami. W pierwszej akcji Anna Wysokińska obroniła karnego, bardzo szybko wykorzystała to Karolina Kudłacz-Gloc, która akcję Polek zamieniła na bramkę. Jednak kolejne dziesięć minut należało do drużyny z Azji. Natomiast Biało-czerwone zaczęły popełniać błędy znane kibicom z dwóch poprzednich spotkań na duńskim turnieju. Najpierw ze skrzydła nie trafiła Aneta Łabuda, akcję później Monikę Stachowską z siedmiu metrów zatrzymała Jiael Song.

Niemoc w ataku zespołu polskiego przerwała dopiero Monika Kobylińska i na tablicy widniał wynik 2:5 dla gospodyń Igrzysk Olimpijskich z 2008 roku. Polki mozolnie odrabiały straty, a do remisu (7:7) doprowadziła z kontrataku Iwona Niedźwiedź. W 24. minucie znów na listę strzelczyń wpisała się Kobylińska wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 11:10. Jednobramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy. Polki miały jeszcze szansę na podwyższenie prowadzenie, ale ostatni rzut naszych reprezentantek został zablokowany przez Chinki.

Drugą połowę zespół z Azji rozpoczął w podwójnym osłabieniu, natomiast Polki bez Iwony Niedźwiedź. Rozgrywająca MKS Lublin popełniła także fatalny błąd, pojawiając się na parkiecie pomimo tego, że jej dwuminutowa kara nie upłynęła. Skutkowało to kolejnym wykluczeniem dla Biało-czerwonych. Jednak nie podłamało to Polek, wręcz przeciwnie – wywołało sportową złość. Świetnie w ataku zagrała Agnieszka Kocela, skutecznie kończąc akcje wypracowane w defensywie. Dzięki temu po 35 minutach gry było 18:12.

Polki już nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa, pomimo ambitnej grze Chinek, które próbowały zniwelować straty. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 29:24 naszych reprezentantek. Dzięki temu podopieczne Kima Rasmussena dopisały do dorobku kolejne dwa cenne punkty. W środowy wieczór Biało-czerwone zmierzą się z brązowym medalistą mistrzostw Afryki 2014 – Angolą.