Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Sytuacja w „polskiej” grupie i możliwy rywal w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2015

Reprezentacja Polski po czterech meczach zajmuje trzecie miejsce w grupie B Mistrzostw Świata rozgrywanych w Danii. Jest to pozycja, którą co najmniej zajmą Polki po piątkowym meczu z zespołem Holandii. Bilans Biało-czerwonych to trzy zwycięstwa (Kuba, Chiny i Angola) oraz jedna porażka (Szwecja).

Na razie najskuteczniejszą zawodniczką w zespole prowadzonym przez Kima Rasmussena jest Karolina Kudłacz-Gloc, która zdobyła 27 bramek na 40 rzutów. Najwięcej czasu na parkiecie spędziła Kinga Achruk, łącznie przebywając na parkiecie blisko trzy godziny i dwadzieścia minut. Jak do tej pory tylko dwie kadrowiczki (oprócz bramkarek) nie wpisały się na listę strzelczyń – Aleksandra Zych i Joanna Gadzina.

Polki teoretycznie mogą jeszcze zająć pierwsze miejsce w grupie, jednak w meczu Szwecja vs Kuba ciężko sobie wyobrazić inny wynik niż wygrana drużyny Trzech Koron. Przy takim układzie nasze reprezentantki zwyciężając z Holenderkami awansują na drugą pozycję. Natomiast remisując i przegrywając będą musiały zadowolić się trzecią lokatą. 

W 1/8 finału podopieczne Kima Rasmussena o ćwierćfinał zagrają z jedną drużyn z grupy A, gdzie o miejsce w czołowej trójce walczą zespoły: Czarnogóry, Węgry oraz gospodynie tegorocznego mundialu – Dania. W rywalizacji tych drużyn na końcowe rozstrzygnięcia podobnie jak w „polskiej” grupie będziemy musieli poczekać do piątkowego wieczoru.

Jeżeli Polki zajmą pierwszą lokatę, w 1/8 finału spotkają się z zawodniczkami z Serbii. Po wygranej z Holandią i wygranej Szwedek z Kubą zmierzą się z trzecią drużyną z grupy A, natomiast przy porażce z drugą.

Możliwe rozstrzygnięcia w grupie A:

Czarnogóra wygrywa z Danią, Węgry wygrywają z Japonią – 1. Czarnogóra, 2. Węgry, 3. Dania
Czarnogóra wygrywa z Danią, Węgry remisują z Japonią – 1. Czarnogóra, 2. Węgry, 3. Dania
Czarnogóra wygrywa z Danią, Węgry przegrywają z Japonią – 1. Czarnogóra, 2. Węgry, 3. Dania

Czarnogóra remisuje z Danią, Węgry wygrywają z Japonią – 1. Czarnogóra, 2. Węgry, 3. Dania
Czarnogóra remisuje z Danią, Węgry remisują z Japonią – 1. Czarnogóra, 2. Węgry, 3. Dania
Czarnogóra remisuje z Danią. Węgry przegrywają z Japonią – 1. Czarnogóra, 2. Węgry, 3. Dania

Czarnogóra przegrywa z Danią, Węgry wygrywają z Japonią – 1. Węgry, 2. Dania, 3. Czarnogóra
Czarnogóra przegrywa z Danią, Węgry remisują z Japonią – 1. Dania, 2. Czarnogóra, 3. Węgry
Czarnogóra przegrywa z Danią, Węgry przegrywają z Japonią – 1. Dania, 2. Czarnogóra, 3. Węgry

Like this Article? Share it!