Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

POLSKA 20 : 31 HOLANDIA – Mistrzostwa Świata 2015 w piłce ręcznej kobiet

Reprezentacja Polski przegrała 20:31 (9:14) z zespołem Holandii. Porażka ta oznacza, że podopieczne Kima Rasmussena zakończyły fazę grupową na trzecim miejscu z dorobkiem sześciu punktów.

W pierwszej akcji spotkania Holenderki pomyliły się w ataku. Wykorzystała to Kinga Achruk, która przepięknym rzutem pokonała Tess Wester. Polki mogły podwyższyć na 2:0, jednak okazji sam na sam nie wykorzystała Joanna Gadzina. Niestety kolejne minuty należały do naszych przeciwniczek, które bardzo dobrze zagrały w obronie i skutecznie w ataku. Polki podobnie jak we wcześniejszych meczach  nie potrafiły znaleźć odpowiedniego tempa w ataku pozycyjnym i popełniały liczne błędy.

Niemoc strzelecką w obozie Biało-czerwonych przerwała dopiero w 10. minucie Monika Kobylińska. W tym momencie było 5:2 dla zespołu Oranje. Pomimo wielu szans podopieczne Kima Rasmussena nie potrafiły zniwelować strat. Momentem przełomowym dla naszej reprezentacji była obrona karnego wykonywanego Estvane Polman przez Annę Wysokińską. Dzięki skutecznym interwencjom bramkarki, na co dzień występującej w lidze tureckiej, Polki zniwelowały stratę do trzech bramek (9:12) na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Niestety przez ostatnie 120 sekund do bramki trafiały tylko Holenderki. Oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 14:9 dla Oranje.

O drugiej połowie Polki powinny jak najszybciej zapomnieć. Naszym zawodniczkom nie wychodziło nic, a Oranje co chwilę punktowały naszą drużynę. W 40. minucie drogę do bramki piłka znalazła nawet po rzucie bramkarki Tess Wester.  Na liczne bramki podopiecznych Henka Groenera nasza kadra odpowiadała pojedynczymi trafieniami. Było to za mało na dobrze dysponowane tego dnia przeciwniczki, które ostatecznie wygrały 31:20. Należy tylko mieć nadzieję, że najlepsze chwile dla polskich kibiców na duńskim czempionacie dopiero nadejdą. Najbardziej wartościową zawodniczką została wybrana bramkarka Holenderek, Tess Wester.

 

Like this Article? Share it!