Mistrzostwa Świata 2015 w piłce ręcznej kobiet wkraczają w dalszą fazę

Mistrzostwa Świata w Danii wkraczają w decydującą fazę. Pierwsze mecze 1/8 finału zostaną rozegrane już w niedzielny wieczór. Biało-czerwone powalczą o awans do ćwierćfinału z reprezentacją Węgier w poniedziałkek w hali Jyske Bank Boxen w Herning.

Szybkie spojrzenie na fazę grupową

W grupie A triumfowały Czarnogórki, które ani razu nie schodziły z parkietu pokonane. Tylko w pierwszym meczu z musiały podzielić się punktami (28:28) z innym bałkańskim zespołem – Serbią, która ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji. Drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno gospodyniom turnieju oraz Węgierkom. Z Madziarkami podopieczne Kima Rasmussena spotkają się w 1/8 finału. W „polskiej” grupie oprócz Biało-czerwonych do następnej fazy awansowały zespoły, które na tym etapie rozgrywek były lepsze od naszej reprezentacji – Holandia i Szwecja. O pierwszym miejscu zadecydował lepszy bilans bramek drużyny z Beneluksu. Ostatnie, czwarte miejsce, dające możliwość gry w następnej rundzie zajęła Angola. Brazylia, która broni mistrzowskiego tytułu nie miała najmniejszych problemów, aby zameldować się w 1/8 finału wygrywając grupę C. Drugie miejsce wywalczyły Francuzki, trzecie były Niemki. Nasz zachodni sąsiad wyprzedził lepszym bilansem bramek azjatycki zespół – Koreę Południową. Rewelacją grupy D okazały się Rosjanki, które jako jedyne, jak do tej pory, wygrały wszystkie spotkania na duńskich parkietach. Wyższość Sbornej musiała uznać utytułowana reprezentacja Norwegii, plasując się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Hiszpanii. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego wyprzedził Rumunki, które jako ostatnie zameldowały się w 1/8 finału.

Ekipy, które nie awansowały do dalszych rozgrywek nie żegnają się z mistrzostwami świata, powalczą one o miejsca 17-24 w ramach rozgrywek President’s Cup. Są to drużyny Tunezji, Kuby, Japonii, Chin, Republiki Kongo, Kazachstanu, Argentyny oraz Puerto Rico.