Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

MŚ DANIA 2015. ROSJA. Sylwetka rywalek reprezentacji Polski kobiet

W środowy wieczór Biało-czerwone w walce o półfinał mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet zagrają z drużyną Sbornej.

Reprezentacja Rosji to nie tylko jeden z najbardziej utytułowanych zespołów, który występuje na mistrzostwach świata w Danii, ale także w całej historii żeńskiego szczypiorniaka. Pierwsze sukcesy drużyna ta odnosiła jeszcze jako Związek Radziecki aż sześciokrotnie stając na podium w końcowej klasyfikacji.

Jednak „złota era” rosyjskiej, kobiecej piłki ręcznej przypada na początek XXI wieku, kiedy to za sterami Sbornej stanął autor największych sukcesów – Evgeny Trefilov. To właśnie ten szkoleniowiec doprowadził ekipę naszych wschodnich sąsiadów do czterech mistrzostw świata.

Po nieudanych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie drużyna Rosji odpadła w ćwierćfinale tej imprezy Trefilov na ponad rok rozstał się z reprezentacją. Skutkiem tego była absencja Sbornej dwa lata temu na turnieju w Serbii i powrót 60-letniego szkoleniowca na ławkę trenerską. Zeszłoroczne mistrzostwa Europy dla środowych przeciwników Biało-czerwonych zakończyły się klęską, Rosja zajęła na nich dopiero 14. miejsce. Jednak duński turniej wygląda znakomicie w wykonaniu Rosjanek, które pewnie wygrywają każde spotkanie.

Rosyjski szkoleniowiec jest znany z doskonałej współpracy z młodymi zawodniczkami oraz dyscypliny, którą wprowadza w zespole. W świecie piłki ręcznej znane są także obozy przygotowawcze prowadzone przez tego trenera podczas których zawodniczki są zmuszane do maksymalnego wysiłku.

Podopieczne Kima Rasmussena ostatni raz spotkały się z zespołem z Rosji w zeszłym roku podczas czempionatu Starego Kontynentu. W tamtym spotkaniu, gdzie stawką był awans do następnej fazy turnieju, po bardzo dobrej grze Biało-czerwonych, Polki zwyciężyły 29:26. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach naszej kadry była Karolina Kudłacz (9 trafień).

Like this Article? Share it!