POLSKA 21 : 20 ROSJA – Reprezentacja Polski zagra w półfinale Mistrzostw Świata 2015!

Reprezentacja Polski wygrała z zespołem Rosji 21:20 (11:9) i awansowała do półfinału mistrzostw Świata w piłce ręcznej rozgrywanych w Danii. Tym samym Biało-czerwone zapewniły sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Polki świetnie rozpoczęły spotkanie, podobnie jak w poniedziałkowym spotkanie bardzo dobrze funkcjonowała obrona. Dzięki temu podopieczne Kima Rasmussena w dziesiątej minucie, po trafieniu Moniki Kobylińskiej, prowadziły 4:1. Kolejny raz w bramce dobrymi interwencjami popisywała się Anna Wysokińska, MVP spotkania z Węgierkami.

Biało-czerwone miały swoje szanse w ataku, ale niestety brakowało im skuteczności. Wykorzystały to Rosjanki, które w 19. minucie doprowadziły do remisu (6:6). Jednak w polskiej bramce znów przypomniała o sobie Anna Wysokińska i po chwili reprezentacja Polski prowadziła 8:6.

Różnica dwóch trafień utrzymała się do końca pierwszej części gry. Polki mogły powiększyć przewagę jeszcze przed przerwą, ale piłka po rzucie Karoliny Kudłacz-Gloc wylądowała na słupku i oba zespoły schodziły przy stanie 11:9.

Druga połowę Polki rozpoczęły od błędów w ataku. Wykorzystał to zespół prowadzony Jewgienija Trefiłowa, który 120 sekund po wznowieniu gry doprowadził do remisu. Jednak kolejne trzy bramki padły łupem Polek, które wyszły na prowadzenie 14:11.

Nie złamało to ambitnie grających Rosjanek, które poprawiły grę w obronie i na kwadrans przed końcem spotkania wyszły na prowadzenie 17:15. Niemoc strzelecką w ekipie Kima Rasmussena przerwała dopiero po blisko dziewięciu minutach Agnieszka Kocela. Skrzydłowa lubelskiego MKS-u najpierw zmniejszyła straty do jednej bramki, a w następnej akcji doprowadziła do remisu 17:17 w 48. minucie.

Ostatnia faza meczu był nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Jednak więcej zimnej krwi zachowały Polki, a dokładnie Monika Kobylińska. Najskuteczniejsza zawodniczka tych zawodów zdobyła trafienie na wagę półfinału czempionatu w Danii. Swoją szansę miały też Rosjanki, jednak rzut Anny Vyakherevy zatrzymała Weronika Gawlik i było jasne, że to Polska zagra w półfinale mistrzostw świata!