POLSKA 25 : 30 HOLANDIA – zagramy o 3. miejsce Mistrzostw Świata 2015!

Reprezentacja Polski w półfinałowym spotkaniu przegrała 30:25 z zespołem Holandii. Tym samym podopieczne Kima Rasmussena w niedzielę po raz drugi z rzędu zagrają o trzecie miejsce mistrzostw świata.

Mecz lepiej rozpoczęły Biało-czerwone, które po rzucie Patrycji Kulwińskiej wyszły na prowadzenie 1:0. Jednak kolejne akcje należały do Oranje, które zdobyły trzy trafienia. Od samego początku świetnie w holenderskiej bramce radziła sobie Tess Wester. Dzięki dobrej grze w obronie jej koleżanki powiększały przewagę, która w 20. minucie sięgnęła aż siedmiu bramek (4:11). Polki nie potrafiły przebrnąć przez bardzo szczelną obronę, w której brylowała Kelly Dulfer. Do tego powróciły błędy, które popełniały w fazie grupowej.

Jedenastominutowy przestój w ofensywie Polek przerwała rzutem ze skrzydła Agnieszka Kocela. Biało-czerwone od tego momentu zagrały lepiej, zmniejszyły dystans do rywalek do czterech trafień. Jednak ostatnie słowo w tej części gry należało do Holenderek, które znów mocniej zagrały w defensywie i skuteczniej w ataku. Na dodatek Monika Stachowska została ukarana dwuminutową karą. Oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 15:8 dla Oranje.

W drugiej połowie Polki ambitnie walczyły, aby zniwelować straty. W bramce kolejne świetne zawody zagrała Anna Wysokińska, która dała nadzieję polskim kibicom na korzystny rezultat. Niestety tym razem nie było szczęśliwego zakończenia dla zespołu Kima Rasmussena.

W 50. minucie Karolina Kudłacz-Gloc doprowadziła do wyniku 20:24. Jednak to było wszystko na co pozwoliły Holenderki Polkom tego dnia. Mecz ostatecznie zakończył się przegraną reprezentacji Polski 25:30, co oznacza, że Biało-czerwone w niedzielę zagrają o brązowy medal.