Rumunia rywalem Polski w meczu o 3. miejsce MŚ, Norwegia zagra w finale!

Drużyna Rumunii kolejny raz stworzyła niesamowite widowisko, jednak tym razem bez happy endu dla swoich kibiców. Po dogrywce musiała uznać wyższość zespołu Norwegii, która awansowała do finału, gdzie spotka się z Holandią. Natomiast podopieczne Tomasa Ryde zagrają z Polską o brązowy medal.

Lepiej mecz rozpoczęły podopieczne Thorira Hergeirssona, które w siódmej minucie po trafieniu Amandy Kurtovic prowadziły 4:2. Jednak następne dwie bramki padły łupem Rumunek i na tablicy wyników był remis (4:4). Dopiero w 21. minucie Norweżki odskoczyły na cztery oczka (14:10). Do końca pierwszej części meczu rumuński zespół zniwelował stratę do trzech bramek i obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 17:14 dla Skandynawek.

Po zmianie stron Rumunia potrzebowała niecałego kwadransa, aby doprowadzić do kolejnego wyrównania w tym starciu. Idąc za ciosem w 44. minucie wyszła na prowadzenie 21:20. i mecz praktycznie rozpoczął się od początku. Do końca spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie więcej sił zachowały Norweżki, które ostatecznie zwyciężyły 35:33 i zapewniły sobie medal mistrzostw świata w Danii.