Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Dzisiaj mecz Polski z Rumunią o 3. miejsce Mistrzostw Świata 2015! W finale zmierzą się Holandia i Norwegia

Reprezentacja Polski po raz drugi z rzędu zagra w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata. Tym razem na drodze do brązowego medalu podopiecznym Kima Rasmussena stanie drużyna Rumunii. Natomiast w wielkim finale duńskiego mundialu o złoto zagrają zespół Norwegii i rewelacja tego turnieju – Holandia.

Niedzielny przeciwnik Biało-czerwonych fazę grupową zakończył na czwartej pozycji. Jednak już w 1/8 finału był autorem niespodzianki, gdzie do domu wysłał mistrzynie świata sprzed dwóch lat – Brazylię. W następnej rundzie po emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu pokonał gospodynie turnieju, Dunki. Marsz do finału został powstrzymany dopiero przez inną skandynawską drużynę, Norwegię. Jednak, aby rozstrzygnąć tamte spotkanie także był potrzebny dodatkowy czas.

Niepodważalną liderką zespołu szwedzkiego szkoleniowca Tomasa Ryde jest Cristina Neagu, która jak do tej pory jest najskuteczniejszą zawodniczką duńskiego czempionatu. Ma na swoim koncie 53 trafienia. Oprócz rozgrywającej Buducnostu silnymi ogniwami tej drużyny są prawoskrzydłowa Adriana Nechita, wschodząca gwiazda rumuńskiej piłki ręcznej Eliza Buceschi oraz bramkarka Paula Ungureanu.

Ostatni raz Polska drużyna spotkała się z Rumunią w zeszłorocznych mistrzostwach Europy, przegrywając 19:24. Jasnym punktem w tamtym spotkaniu w zespole Biało-czerwonych była Anna Wysokińska, która została wybrana najlepszą zawodniczką w drużynie polskiej.

Głód zwycięstwa wśród podopiecznych Kima Rasmussena jest wielki. Dwa lata temu do brązowego medalu Polkom zabrakło 30 minut – Nie ruszam się nigdzie bez medalu – powiedziała po spotkaniu z Holenderkami, obrotowa reprezentacji Polski, Monika Stachowska.

W finale dojdzie do starcia Holenderek z bardzo doświadczoną drużyną Norwegii. Drużyna Oranje pokazała, że należy liczyć się z nią na tym turnieju. W fazie pucharowej pokonała kolejno pewnie Serbię, Francję oraz w półfinale Polskę. Natomiast bardzo utytułowany norweski zespół będzie chciał pokusić się o kolejny złoty krążek w swojej kolekcji. W zeszłorocznych mistrzostwach Europy zespół prowadzony przez Thorira Hergeirssona pokonał Hiszpanię 28:25.

Na pewno zarówno finał, jak i mecz o trzecie miejsce przyniesie wiele emocji i pięknych akcji, dlatego warto obejrzeć dwa ostatnie spotkania na tegorocznym czempionacie.

 

Like this Article? Share it!