Reprezentacja Polski kobiet na 4. miejscu Mistrzostw Świata 2015!

Reprezentacja Polski przegrała 22:32 (8:15) z zespołem Rumunii w spotkaniu o brązowy medal mistrzostw świata w piłce ręcznej, rozgrywanych na duńskich parkietach. Tym samym kadra Kima Rasmussena powtórzyła wynik z mundialu sprzed dwóch lat.

Wynik spotkania otworzyła najskuteczniejsza na tym turnieju Cristina Negau, w następnej akcji skutecznie akcję ofensywną zakończyła Patrycja Kulwińska. Jednak następne minuty należały do Rumunek. W ich bramce rewelacyjnie broniła Paula Ungueranu, która pozwoliła na zwiększenie przewagi do 5:1.

Niemoc w ataku Polek, przełamała dopiero w 10. minucie Karolina Zalewska. Zawodniczka Biało-czerwonych pewnie pokonała rumuńską golkiperkę zmniejszając dystans do trzech trafień. Niestety od tego momentu zaczął się dramat Polek, które nie potrafiły skończyć swoich ataków. Takich problemów nie miały podopieczne Tomasa Ryde, które co chwilę trafiały do polskiej bramki. Biało-czerwone w końcówce mogły zniwelować straty, ale nie potrafiły wykorzystać gry w podwójnej przewadze. Oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 8:15 dla Rumunii.

Na początku drugiej połowy Polki przebudziły się. Ich gra w ataku wyglądała lepiej. Pozwoliło to zespołowi Kima Rasmussena na zbliżenie się do rywalek na pięć trafień. Jednak to było wszystko na co było stać Polki. W kolejnych minutach Rumunki dominowały w każdym aspekcie. Z czasem powiększając przewagę. Przy stanie 25:15 w 50 minucie dla rywalek Biało-czerwonych było jasne, że brązowy medal wywalczy rumuński zespół.

Wynik na 22:31 ustaliła Joanna Gadzina. Dla skrzydłowej Pogoni Handball Szczecin była to pierwsze trafienie na tych mistrzostwach. Najlepszą zawodniczką spotkania została uznana Cristina Negau, która aż dziesięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń.

– Rumunki były lepsze w każdym elemencie piłki ręcznej. Na pewno Rumunki zasłużyły na ten brązowy medal – oceniła spotkanie kołowa reprezentacji Polski, Monika Stachowska.