Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Turniej Christmas Cup we Wrocławiu

Na niespełna trzy tygodnie przed Mistrzostwami Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które odbędą się w Polsce, przygotowania kadry Michaela Bieglera wkraczają w decydującą fazą. Pierwszym sprawdzianem Biało-czerwonych będzie turniej Christmas Cup, który w dniach 28-29.12 odbędzie się we Wrocławiu. Stolica dolnośląskiego województwa będzie jednym z miast-gospodarzy zbliżającego się czempionatu Starego Kontynentu.

Reprezentacja Polski przed świąteczną przerwą przez dziesięć dni przebywała w Płocku, gdzie podczas konsultacji szkoleniowej trenowali kadrowicze z rodzimej ligi oraz Piotr Wyszomirski i Maciej Gębala. Do tych zawodników we Wrocławiu dołączą obrotowi Kamil Syprzak, Piotr Grabarczyk oraz rozgrywający Michał Szyba.

Pierwszym przeciwnikiem Polaków podczas turnieju Christmas Cup we Wrocławiu będzie zespół Ukrainy. Dla naszego wschodniego sąsiada mecze kontrolne na Dolnym Śląsku są częścią przygotowań do spotkań rozgrywanych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2017 roku. Obok Ukrainy do fazy play-off walczą zespoły Grecji, Łotwy oraz Cypru. Po dwóch spotkaniach poniedziałkowy rywal Biało-czerwonych z dwoma punktami (jedno zwycięstwo, jedna przegrana) zajmuje drugą pozycję w 3. grupie.

– Reprezentacja Polski to jedna z najlepszych ekip na świecie. Na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Jednak jesteśmy świadomi, że doświadczenie zdobyte w tym meczu zaprocentuje w przyszłości – powiedział przed starciem z Biało-czerwonymi leworozgrywający Ukrainy, Stanislav Zhukov.

Zupełnie inne cele ma kadra Michala Bieglera, która jako gospodarz styczniowych Mistrzostw Europy, chce sięgnąć po medal tych zawodów, najlepiej złoty. Wszyscy czołowi zawodnicy mówią jednym głosem, że turniej w naszym kraju to dla nich impreza życia i zrobią wszystko, aby ten cel osiągnąć.

W poniedziałkowym spotkaniu Polacy są faworytami i inne rozstrzygnięcie niż ich zwycięstwo będzie sporą niespodzianką. Kibice zebrani podczas turnieju w Hali Stulecia we Wrocławiu będą mogli zobaczyć jednych z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie. Sławomir Szmal, Krzysztof Lijewski oraz bracia Jureccy to zawodnicy, których przedstawiać nie trzeba. Kojarzy ich każdy fan szczypiorniaka.

Bezpośrednio przed meczem Polska-Ukraina odbędzie się spotkanie Czechy-Iran. Turniej na Dolnym Śląsku rozgrywany jest w formule Final Four. Oznacza to, że zwycięzcy zmierzą się o końcowy triumf w tych zawodach, natomiast przegrani powalczą o trzecie miejsce.

 

Like this Article? Share it!