Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Grupa C na Mistrzostwach Europy 2016 w piłce ręcznej mężczyzn

W stolicy województwa dolnośląskiego Wrocławiu zostaną rozegrane mecze, w który zmierzą się ze sobą zespoły Hiszpanii, Niemiec, Słowenii oraz Szwecji. Po rozlosowaniu pierwszej fazy to właśnie grupa C została okrzyknięta „grupą śmierci” przez wielu ekspertów męskiego szczypiorniaka.

Ciężko wśród tych czterech zespołów wskazać faworyta do jej zwycięstwa, jednak wydaje się, że największe szanse na to mają Hiszpanie, którzy świetnie prezentowali się w grach kontrolnych przed samymi mistrzostwami. Na pewno zwycięstwo trzech spotkań w tej grupie przybliżyłoby zespół z Półwyspu Iberyjskiego do gry w półfinale całego turnieju. Jednak podobny plan mają trzy pozostałe zespoły z grupy C.

Szwedzi pomimo ostatnich gorszych występów na czempionacie Starego Kontynentu będą chcieli nawiązać do tej gry, którą prezentowali w końcówce lat dziewięćdziesiątych i na początku XXI wieku. Zespół prowadzony przez duet Ola Lindren – Staffan Olsson będzie sobie musiał radzić bez dwóch największych gwiazd ostatnich lat reprezentacji Trzech Koron, Kima Anderssona oraz Kima Ekdahla Du Rietza, który zrezygnował z gry w drużynie narodowej. Lekiem na całe zło ma być skrzydłowy THW Kiel Nicklas Ekberg, który ostatnio prezentuje wysoką formę.

Na pewno swoją wartość będą chciały udowodnić zespoły Niemiec i Słowenii. Jeden z nich może okazać się czarnym koniem tego czempionatu. Nie będzie o to łatwo naszym zachodnim sąsiadom. W ich składzie na pewno nie zobaczymy Uwe Gensheimera, Paula Druxa, Patricka Groetzkiego czy też Patricka Wiencek. Jednak dzięki temu fani zgromadzeni we Wrocławiu będą mogli zobaczyć młodsze, nie mniej zdolne pokolenie niemieckiej piłki ręcznej. Do zwycięstw w grupie C ma ich prowadzić rozgrywający THW Kiel Steffen Weinhold. Na dodatek podopieczni Dagura Sigurdssona będą mogli liczyć na doping kibiców, którzy na pewno licznie pojawią się we wrocławskiej arenie i stworzą niesamowitą atmosferę podczas spotkań swoich ulubieńców.

Like this Article? Share it!