Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

ME POLSKA 2016. MACEDONIA. Sylwetka rywali reprezentacji Polski mężczyzn

Podczas meczu otwarcia mistrzostw Europy reprezentacja Polski wygrała nieznacznie 29:28 (14:15) z drużyną Serbii. Kolejnym rywalem Polaków będzie ponownie bałkański zespół. Tym razem podopieczni Michaela Bieglera w niedzielny wieczór zmierzą się z drużyną Macedonii.

Podopieczni Ivana Obrvana udział w mistrzostwach Europy 2016 zapewnili sobie poprzez zajęcie drugiego miejsca podczas kwalifikacji w grupie 6. Przeciwnicy Biało-czerwonych w walce o awans wyprzedzili drużyny Szwajcarii oraz Czech. Oprócz nich do turnieju rozgrywanego nad Wisłą zakwalifikowali się Francuzi, którzy wygrali wszystkie spotkania i meldując się na pierwszej pozycji w grupie.

Czempionat rozgrywany na polskich parkietach jest dla Macedończyków czwartym startem na imprezie tej rangi. Jak na razie najlepszym wynikiem było piąta pozycja w 2012 roku.

Niekwestionowanym liderem bałkańskiego zespołu jest starszy z braci Lazarov, Kiril. Klubowy kolega Kamila Syprzaka, z którym razem występuje w hiszpańskiej FC Barcelonie podczas kwalifikacji do zawodów rozgrywanych nad Wisłą zdobył 56 bramek. Macedoński rozgrywający to zawodnik wybitny. Często swoimi rzutami przechyla szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny.

Ważnym ogniwem zespołu, z którym zagrają polscy szczypiorniści w niedzielny wieczór jest także Borko Ristovski. Bramkarz grający na co dzień we francuskim US Créteil HB już nie raz potrafił wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i bronić rzuty najlepszych zawodników świata. Jego dobra dyspozycja w roku 2012 pozwoliła Macedończykom zająć piątą lokatę podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Serbii.

Na początku tego roku drużyna Ivana Obrvana w ramach przygotowań do Euro 2016 rozegrała dwa mecze kontrolne z reprezentacją Słowenii. Oba te spotkania zakończyły się remisem. Oprócz wcześniej wspomnianego Kirila Lazarova dobre zawody rozegrali Filip Kuzmanovski oraz Vlatko Mitkov, którzy ostatecznie znaleźli się w szesnastoosobowej kadrze Macedonii.

W listopadzie ubiegłego roku niedzielny przeciwnik Polaków wziął udział w turnieju Croatia Cup w Umag. Na początku musiał uznać wyższość gospodarzy (21:27), aby następnie zremisować z drużyną Czarnogóry (30:30). Tym samym zawody zakończył na drugiej pozycji z dorobkiem jednego punktu.

Macedończycy ulegli 23:30 reprezentacji Francji w pierwszym spotkaniu podczas Mistrzostw Europy 2016. Wynik nie oddaje jednak przebiegu całego meczu, ponieważ do 50. minuty Kiril Lazarov i spółka grali jak równy z równym z utytułowaną drużyną Trójkolorowych. Jeżeli podopieczni Ivaba Obrvana myślą o dobrym wyniku nad Wisłą nie mogą pozwolić sobie na przegraną z Polską. Natomiast Biało-czerwoni, którzy marzą o medalu przed własną publicznością zrobią wszystko, aby to spotkanie wygrać i dopisać sobie kolejne dwa punkty w tych rozgrywkach.

Like this Article? Share it!