Polska 24:23 Macedonia – wygrywamy drugi mecz na Mistrzostwach Europy Polska 2016!

W niedzielny wieczór reprezentacja Polski, po trzymającym w napięciu do ostatnich sekund spotkaniu, pokonała 24:23 (11:13) drużynę Macedonii. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Michaela Bieglera podczas czempionatu Starego Kontynentu rozgrywanego na polskich parkietach.

Podobnie jak dwa dni temu wynik spotkania otworzył Michał Jurecki. Na kolejne trafienie licznie zgromadzona publiczność w Tauron Arenie Kraków musiała czekać blisko trzy minuty. Jego autorem był rozgrywający macedońskiej drużyny Kiril Lazarov. W pierwszej fazie meczu obie drużyny popełniały wiele prostych, technicznych błędów oraz nie potrafiły znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce.

Pierwsza przełamała się drużyna z Bałkanów. Dzięki dobrej grze w bramce Borko Ristovskiego oraz skutecznej grze w ataku duetu Kiril Lazarov – Filip Mirkulowski w 16. minucie było 6:2 dla Macedonii. Niesieni fantastycznym dopingiem zawodnicy Michaela Bieglera po trafieniu Kamila Syprzaka zniwelowali stratę do jednego oczka (8:9). Kołowy hiszpańskiej Barcelony rozgrywał rewelacyjne zawody i został uznany MVP spotkania.

Biało-czerwoni mieli swoje szanse, aby doprowadzić do remisu, ale na drodze stawał Borko Ristovski. Tym samym podopieczni Ivica Obrvana schodzili na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu 13:11.

Na początku drugiej połowy z linii siedmiu metrów nie chybił Kiril Lazarov, zwiększając swoją przewagę do trzech oczek. Jednak następne minuty należały do reprezentacji Polski. Do remisu (15:15) doprowadziło trio z drużyny mistrzów Polski, Vive Tauron Kielce – Karol Bielecki, Michał Jurecki oraz Krzysztof Lijewski. Nie mniejsza w tym zasługa Sławomira Szmala, który co chwilę zatrzymywał rzuty braci Lazarov.

Polscy zawodnicy poszli za ciosem i na kwadrans przed końcem, po trafieniu Kamila Syprzaka, wyszli na prowadzenie 19:18. Macedoński zespół nie był już tak skuteczny jak w pierwszej części spotkania. Wykorzystali to podopieczni Michaela Bieglera, którzy na 150 sekund przed końcem meczu prowadzili już 24:20 i wydawało się, że już nic nie odbierze im zwycięstwa. Jednak po kolejnych trzech bramkach Macedończyków nasza przewaga zmalała do jednego oczka (24:23).

Zespół z Bałkanów miał jeszcze swoją szansę na remis, na szczęście rzut Kirila Lazarova, na trzy sekundy przed końcowa syreną został zablokowany. Tym samym reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy 2016. We wtorek Biało-czerwoni w starciu o pierwsze miejsce w grupie A zmierzą się z zespołem Francji, natomiast o pozostanie w turnieju Macedonia powalczy z Serbią.