Polska 31:25 Francja – historyczne zwycięstwo i awans z pierwszego miejsca do rundy głównej!

Reprezentacja Polski, po doskonałym meczu pokonała utytułowaną drużynę Francji. Dzięki tej wygranej Biało-czerwoni zajęli pierwszą pozycję i awansowali do dalszej fazy z kompletem punktów.

Wynik spotkania otworzył Karol Bielecki, jednak szybko odpowiedział Luka Karabatić i na tablicy świetlnej był remis 1:1. Kolejne minuty należały do podopiecznych Michela Bieglera. Niesieni fantastycznym dopingiem Polacy, po przechwycie Przemysława Krajewskiego i bramce Krzysztofa Lijewskiego w 11. minucie prowadzili już 8:3. W tym momencie Claude Onesta poprosił o czas dla swojego zespołu.

Nie przyniosło to oczekiwanego skutku ponieważ Polacy grali jak natchnieni, ocierając się o perfekcyjność zarówno w ataku, jak i w defensywie. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wygrywali już różnicą siedmiu w bramek. W ofensywie świetnie spisywało się trio Karol Bielecki – Przemysław Krajewski – Kamil Syprzak, natomiast w bramce zaporą nie do przejścia dla Francji był Sławomir Szmal.

W ostatniej fazie tej części spotkania Trójkolorowi poprawili grę w obronie. Pozwoliło to im, na minutę przed przerwą, zmniejszyć stratę do dwóch oczek. Jednak ostatnie zdanie należało do Biało-czerwonych. Dwie sekundy przed przerwą do francuskiej bramki trafił Krzysztof Lijewski i oba zespoły udały się do szatni przy stanie 15:12 dla gospodarzy Euro 2016.

Na początku drugiej połowy Jakub Łucak zgubił piłkę. Błąd ten wykorzystał Kentin Mahe, który zamienił akcję na bramkę i zniwelował stratę do dwóch bramek. Jednak to było wszystko na co pozwolili Polacy złotym medalistom z mistrzostw świata z ubiegłego roku, które rozgrywane były w Katarze.

Reprezentacja Polski do końca zagrała konsekwentnie oraz nie popełniała prostych błędów. W ataku brylował Karol Bielecki, rozgrywający Vive Tauron Kielce w całym spotkaniu zdobył aż dziewięć bramek. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 31:25 Biało-czerwonych. Było to pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny nad zespołem z Francji od 22 lat.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Sławomir Szmal, który bronił ze skutecznością 40 procent. W następnej fazie Polacy zmierzą się z Białorusią, Norwegią oraz Chorwacją.