Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Ostateczne rozstrzygnięcia w grupie D Mistrzostw Europy Polska 2016!

Ostatnia kolejka grupy C, rozgrywanej we wrocławskim Spodku ostatecznie rozstrzygnie kto awansuje do fazy głównej turnieju. Szanse na to zachowały wszystkie zespoły grające w stolicy województwa dolnośląskiego: Hiszpania, Szwecja, Niemcy oraz Słowenia.

Zespół z półwyspu Iberyjskiego w pierwszym spotkaniu Euro 2016, po bardzo dobrej grze wygrał 32:29 z reprezentacją Niemiec. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazał się skrzydłowy hiszpańskiej drużyny Victor Tomas. Zawodnik FC Barcelony był motorem napędowym drużyny prowadzonej przez dobrze znanego z polskich parkietów Manolo Cadenasa. Natomiast w ekipie naszych zachodnich sąsiadów, Niemiec słowa uznania należą się Christianowi Dissingerowi. Młody rozgrywający aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

W drugiej kolejce Hiszpanie podzielili się punktami ze słoweńskim zespołem remisując 24:24. Hiszpańska drużyna przez większość meczu przegrywała. Rzut Cristiana Uganda w ostatnich sekundach uchronił ich od porażki.

Były to pierwsze punkty Słowenii, która wcześniej musiała uznać wyższość Szwedów. Jednak reprezentacja Trzech Koron poznała już gorycz porażki podczas turnieju rozgrywanego na polskich parkietach. Lepsi od nich okazali się Niemcy, którzy dzięki fantastycznej grze w bramce Andreasa Wolffa mogli świetować pierwsze zwycięstwo na Euro 2016.

We wtorkowy wieczór Niemcy zagrają ze Słowenią, która jeśli myśli o grze w następnej fazie musi to spotkanie wygrać. Natomiast niemieckiej drużynie wystarczy remis. W drugim spotkaniu Hiszpania zmierzy się ze Szwecją. Wygrana zespołu z Półwyspu Iberyjskiego może dać im awans z kompletem punktów do rundy głównej. Na pewno ten plan będzie chciała popsuć drużyna trzech Koron, która zwyciężając zajmie pierwsze miejsce w grupie. Na pewno mecze dostarczą kibicom we Wrocławiu wiele emocji.

Like this Article? Share it!