Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

ME POLSKA 2016. BIAŁORUŚ. Sylwetka rywali reprezentacji Polski mężczyzn

Po porażce z reprezentacją Norwegii, Polscy piłkarze ręczni w poniedziałkowy wieczór rozegrają bardzo ważne spotkanie z Białorusią. Zwycięstwo w tym meczu przybliży podopiecznych Michaela Bieglera do awansu do półfinału Euro 2016.

Kwalifikacje na turniej rozgrywany na polskich parkietach białoruska drużyna uzyskała z grupy drugiej, ustępując tylko bezkonkurencyjnej Danii. Natomiast wyprzedziła ekipy Bośni i Hercegowiny oraz Litwy.

Jak do tej pory najlepszy występ podczas Mistrzostw Europy nasi wschodni sąsiedzi zanotowali ponad dwadzieścia lat temu. W 1994 roku zajęli wysokie piąte miejsce, dwa late temu podczas zawodów w Danii zostali sklasyfikowani na 12 miejscu. Czempionat w Polsce jest ich czwartym występem na imprezie tej rangi.

Najbardziej rozpoznawanym zawodnikiem poniedziałkowych przeciwników Biało-czerwonych jest Siarhei Rutenka. Kapitan Białousi ma także za sobą występy w reprezentacji Słowenii, dla której rozegrał 40 spotkań, rzucając ponad 250 bramek. Jego największym sukcesem na arenie międzynarodowej jest srebrny medal na mistrzostwach Europy juniorów w 2000 roku. Wychowanek klubu z Mińska aż sześciokrotnie zwyciężał w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Wśród podopiecznych Iouria Chevtsova wyróznić należy jeszcze najlepszego strzelca tej reprezentacji Barysa Pukhouskiego. Środkowy rozgrywający jak do tej pory zdobył ponad 600 bramek w barwach kadry narodowej. Na wyróżnienie zasługuje także Viachaslau Saldatsenka. Bramkarz poniedziałkowych rywali Polaków podczas tego turnieju broni ze skutecznością 35%. Dodatkowo aż pięciokrotnie udawało mu się zatrzymać rywali z linii siedmiu metrów.

Pomimo tego, że Białoruś straciła szansę na grę w półfinale mistrzostw na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla drużyny Michaela Bieglera. Jeszcze we wcześniejszej fazie turnieju, rozgrywanego w Katowicach zespół prowadzony przez Iouria Chevstsova pokonał faworyzowaną Islandię. Tym razem też będą chcieli pokusić się o niespodziankę i zdobyć pierwsze punkty w rundzie głównej.

Like this Article? Share it!