Polska 24: 27 Węgry. Pościg biało-czerwonych zatrzymany

W trzeciej serii spotkań kwalifikacji do ME 2016 reprezentacja Polski przegrała z Węgrami 24:27 (13:13). Biało-czerwone bardzo źle zaczęły zarówno pierwszą, jak i druga połowę meczu. I choć przed przerwą Polkom udało się odrobić straty, to w drugiej odsłonie nie starczyło im już czasu na dogonienie rywalek. Madziarki kontrolowały rezultat, cały czas utrzymując bezpieczną przewagę i to one zachowały miano niepokonanych w grupie.

W tym spotkaniu nasze zawodniczki prowadziły tylko raz, w pierwszej minucie, kiedy Katarzyna Kołodziejska rzuciła premierową bramkę meczu. Później do głosu doszły Węgierki i po kwadransie odeszły biało-czerwone na 5 goli. Cóż z tego, skoro w 20 minucie trafiła Marta Gęga i na tablicy koszalińskiej hali widniał rezultat 9:9.

Obie ekipy regularnie i na zmianę okładały się ciosami, by na przerwę zejść remisując 13:13. Podobny scenariusz miał miejsce w drugiej odsłonie. W 48 minucie reprezentacja gości znów ogrywała nasze panie różnicą pięciu bramek.Tym razem Polki mimo determinacji nie dogoniły już jednak swych rywalek.

Przez całe spotkanie znakomicie spisywali się polscy kibice, którzy wypełnili halę w Koszalinie do ostatniego miejsca! Już w niedzielę oba zespoły zmierzą się ze sobą ponownie, tym razem w Erd, nieopodal Budapesztu.