Liga Mistrzów EHF-VIVE Tauron Kielce 33:30 Mieszków Brześć

Kielecki zespół wygrał z Mieszkowem Brześć 33:30 (14:14) a że przed tygodniem, na Białorusi Mistrzowie Polski też wygrali (32:28) to właśnie oni awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

Do przerwy gra obu zespołów to typowa wymiana ciosów. Najpierw to goście za sprawą Siarheija Szyłowicza wyszli na prowadzenie 3:4. Ekipa Talanta Dujszebajewa napędzana przez Uroša Zormana szybko doszła do głosu. W 25. minucie po petardzie Karola Bieleckiego było 13:10. Podopieczni Siergieja Bebeszko zebrali się jednak w sobie i jeszcze przed przerwą wyrównali wynik meczu najpierw do stanu 13:13 a tuż przed syreną na 14:14.

Druga odsłona rywalizacji to popis gry duetu Reichmann- Aguinagalde. Momentami już wysoka przewagę – nawet 25:20 przyjezdni zdołali w końcówce zniwelować, ale ostatnie słowo tego dnia należało do kielczan.