Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Walka o Rio przed naszą kadrą. Treningi idą pełną parą

Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem kwalifikacyjnym do IO 2016. Po raz pierwszy w roli szkoleniowca biało-czerwonych zajęcia poprowadził Tałant Dujszebajew. Przygotowania w Gdańsku stoją pod znakiem intensywnych ćwiczeń i omawiania założeń taktycznych.

Przepustką do Brazylii dla biało-czerwonych będzie turniej kwalifikacyjnych rozgrywany w dniach 8-10 kwietnia, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Nasi kadrowicze zmierzą się kolejno z Macedonią, Chile i Tunezją. Prawo startu w Rio de Janeiro wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Warto podkreślić, że wszyscy kadrowicze powołani przez selekcjonera zameldowali się w Trójmieście. Łącznie na zgrupowaniu stawiło się 21 zawodników. Zajęcia reprezentacji odbywają się w hali AWFiS.

– Naszym podstawowym celem jest awans do Igrzysk Olimpijskich. Trener Dujszebajew 90 procent czasu trener poświęca na zajęcia taktyczne i współpracę zawodników, dla chłopaków którzy dopiero go poznają, może to być i będzie na początku nieco trudne. Oczywiście wszyscy zawodnicy, którzy pracowali wcześniej z Tałantem, pomagają pozostałym. Wszyscy mogą liczyć na naszą pomoc, a sam trener jest też bardzo otwarty – mówi Sławomir Szmal, kapitan kadry narodowej mężczyzn.

Like this Article? Share it!