Polska 25:20 Macedonia. Rio o krok bliżej

Biało-czerwoni wykonali pierwszy, ważny krok w kierunku awansu na Igrzyska Olimpijskie 2016. Piątkowy wieczór w Ergo Arenie należał właśnie do podopiecznych Talanta Duszenbajewa. Debiut selekcjonera Polaków zakończył się wygraną 25:20 (13:9) a Macedonia choćby przez chwilę nie zagroziła poczynaniom gospodarzy.

Macedończycy od początku meczu mieli problemy ze sforsowaniem defensywy Polaków. Dobrze bronił Sławomir Szmal a jego koledzy z pola świetnie odcinali od gry lidera gości – Kiryła Lazarowa, który niejedną reprezentacyjną i klubową obronę w swej karierze poszatkował. Przy przewadze 4 punktami trener gości próbował interweniować prośbą o czas ale zdało się to na niewiele. Końcówka pierwszej  połowy w wykonaniu Karola Bieleckiego i niezmordowana postawa w obronie zaowocowała stanem 13:9 przed syreną oznajmiającą półmetek zawodów.

Po wznowieniu gry autorski show w ataku dali Michał Jurecki i Przemysław Krajewski. Przy wyniku 19:12 animusz Macedończyków do gry nieco spadł, co nasi wykorzystali niezwłocznie. Oczko do kibiców puścił Szmal, broniąc w swoim stylu 2 rzuty karne a pewnie trafiał wciąż Bielecki. Gdy na 10 minut przed końcem Polacy prowadzili już 23:15 na trybunach zapanowała umiarkowana fiesta zwiastująca huragan radości w 60 minucie. Właśnie tak przyjęto bowiem wynik 25:20 i pierwszy, ważny krok do Rio.

Ten dający awans czeka w sobotę. Bilety do Kraju Kawy da wygrana z Chile.