Vistal Gdynia zdobywcą PGNiG Pucharu Polski Kobiet

Vistal Gdynia zwyciężył w wielkim finale PGNiG Pucharu Polski i po raz trzeci z rzędu sięgnął po końcowe trofeum. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zostawiły w pokonanym polu Pogoń Baltica Szczecin wygrywając 21:26 (9:13).

Finałowe spotkanie PGNiG Pucharu Polski rozpoczęło się po myśli zespoły z Gdyni, który szybko objął prowadzenie i wykorzystał błędy szczecinianek. Próby wybicia z rytmu zespoły rywalek w wykonaniu szkoleniowca Adriana Struzika, zdały się na niewiele. W 18. minucie Pogoń zdołała jednak wyjść na pierwsze w meczu prowadzenie. Stan 7:6 nie był jednak momentem zwrotnym meczu. Podopieczne Pawła Tetelewskiego szybko „pozbierały się” w ataku i zeszły do szatni z przewagą czterech trafień.

W pierwszych minutach drugiej odsłony pucharowej rywalizacji zespół dowodzony przez Struzika musiał radzić sobie w osłabieniu po dwuminutowych karach. Mimo tych trudności utrzymywała się przewaga Vistalu. Obrończynie trofeum postawiły na grę skrzydłami i owocowało to kolejnymi trafieniami. Kiedy przy stanie 19:21 Tetelewski poprosił o czas było już jasne, że nie pozwoli swoim zawodniczkom na chwilę dekoncentracji. Seria zdobytych bramek po czasie pozwoliła gdyniankom pewnie, już trzeci rok z rzędu, sięgnąć po Puchar Polski.

Szczypiornistkom z Trójmiasta gratulujemy triumfu w PGNiG Pucharze Polski!