Vive Tauron Kielce wygrało Ligę Mistrzów

Finałowe spotkanie VELUX EHF Ligi Mistrzów, które odbyło się w Kolonii, przejdzie z pewnością do historii piłki ręcznej. Potrzeba było dogrywki i rzutów karnych, by z pary Vive Tauron Kielce – MVM Veszprem wyłonić najlepszą klubową drużynę w Europie w roku 2016.

Lepiej w mecz weszli Węgrzy, który prowadzenie oddali dopiero w 56 minucie. Był moment, kiedy kielczanie odrabiać musieli aż 9 goli, a jednak, dali radę.

W końcówce części zasadniczej oraz podczas dogrywki oba kuby na przemian okładały się ciosami i znów był remis. Serię rzutów karnych wygrali Polacy 4:3, a ich bohaterami byli Sławomir Szmal, który jedno uderzenie obronił oraz Julen Aguinagalde, do którego należała ostatnia piłka meczu.

To był najlepszy występ i największy sukces polskiej drużyny w mistrzowskich rozgrywkach. Wcześniej Vive wywalczyło dwukrotnie brąz. Duma Gór Świętokrzyskich w kraju także nie ma sobie równych. Na swym koncie posiada mistrzostwo kraju i Puchar Polski.

Vive Tauron Kielce – MVM Veszprém 39:38 (13:17, 29:29, 32:33, 35:35)

Rzuty karne 4:3