Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Znamy powołania do reprezentacji młodzieżowych Polski

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał składy zawodników i zawodniczek do reprezentacji Polski drużyn młodzieżowych.

Kadra narodowa juniorek (ur.1998 r. i mł.):

1. Kuszka Karolina – KPR Ruch Chorzów – SMS Płock
2. Lipok Żaneta – KPR Ruch Chorzów – SMS Płock
3. Grabińska Klaudia – KPR Ruch Chorzów – SMS Płock
4. Kamińska Oliwia – GTPR Gdynia
5. Uścinowicz Paulina – GTPR Gdynia
6. Granicka Małgorzata – GTPR Gdynia
7. Błaszkowska Jagoda – GTPR Gdynia
8. Malankowska Aleksandra – GTPR Gdynia
9. Pękala Alicja – MTS Kwidzyn
10. Świerczek Justyna – MTS Kwidzyn
11. Szynkaruk Daria – MTS Kwidzyn
12. Gędłek Joanna – MTS Kwidzyn
13. Płomińska Oktawia – KPR Ruch Chorzów
14. Stokowiec Natalia – KPR Ruch Chorzów
15. Zizulewska Klaudia – KPR Ruch Chorzów
16. Gliwińska Wiktoria – Korona Handball Kielce
17. Więckowska Dominika – Korona Handball Kielce
18. Kolasińska Natalia – MTS Żory
19. Stokłosa Aleksandra – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Zawodniczki rezerwowe:
Cygan Klaudia – MKS Karczew – SMS Płock
Szczechowicz Aneta – MMKS Jutrzenka Płock – SMS Płock
Senderkiewicz Żaneta – KPR Ruch Chorzów – SMS Płock
Roguska Monika – SPR Łukovia Łuków – SMS Płock
Kowalczyk Natalia – GTPR Gdynia

Kadra szkoleniowa:
Konitz Tomasz – trener główny
Wasiuk Krystyna – trenerka asystentka
Kulicki Tomasz – fizjoterapeuta

Młodzieżowa kadra narodowa mężczyzn (ur.1996 r. i mł.):

1. Moryto Arkadiusz – SKS Kusy Kraków – SMS
2. Sićko Szymon – UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SMS
3. Salacz Paweł – MKS Olimp Grodków – SMS
4. Skuciński Hubert – SPR Stal Mielec – SMS
5. Bis Bartłomiej – KS Vive Tauron Kielce
6. Mosiołek Kamil – MSPR Siódemka Legnica
7. Netz Kamil – KS Meble Wójcik Elbląg
8. Moryń Jakub – SPR Wisła Płock
9. Wiśniewski Tomasz – SPR Wisła Płock
10. Lemaniak Michał – SPR Wisła Płock
11. Pietruszko Tomasz – MKS Zagłębie Lubin
12. Gasin Piotr – SPR Stal Mielec
13. Wypych Michał – SPR Stal Mielec
14. Kawka Wiktor – SPR Stal Mielec
15. Śliwiński Kamil – KS Azoty Puławy
16. Mielczarski Kamil – KS Azoty Puławy
17. Zając Damian – KS Gwardia Opole
18. Zembrzycki Mateusz – KS Gwardia Opole
19. Siwak Karol – KS Gwardia Opole
20. Pikura Jakub – KS Szczypiorniak Olsztyn
21. Rolka Maksymilian – Kronau Ostrigen (GER)
22. Majdziński Maciej – Bergischer HC (GER)
23. Judycki Maciej – VFL Bad Schwarta (GER)

Zawodnicy rezerwowi:
Skiba Bartosz – MSPR Siódemka Legnica
Banaś Michał – KS Vive Tauron Kielce
Bernacki Krzysztof – KS Vive Tauron Kielce
Niedziółka Oskar – SPR Wybrzeże Gdańsk
Trzaszczka Patryk – KS Pogoń Handball Szczecin
Kosiak Jakub – KS Azoty Puławy

Kadra szkoleniowa:
Kuptel Rafał – trener główny
Bernacki Rafał – trener współpracujący
Pilch Marcin – trener współpracujący
Migdał Kamil – trener przygotowania fizycznego
Kot Tomasz – fizjoterapeuta

Kadra narodowa juniorów (ur.1998 r. i mł.):

1. Bartosik Marek – MKS Zagłębie Lubin – SMS
2. Skrzypczyk Dawid – KS Gwardia Opole – SMS
3. Jarosiewicz Piotr – UKPR Agrykola Warszawa – SMS
4. Mauer Patryk – UKS Dziewiątka Legnica – SMS
5. Rybski Piotr – SPR Stal Mielec – SMS
6. Pawelec Damian – MKS Truso Elbląg – SMS
7. Zarzycki Maciej – KS Unia Lublin – SMS
8. Bulski Jakub – KS Vive Tauron Kielce
9. Makowski Tomasz – UKPR Agrykola Warszawa
10. Olkowski Aleks – SKF Wisła Płock
11. Wołowiec Krystian – SKF Wisła Płock
12. Klimków Jan – UKS Olimp Grodków
13. Dudkowski Paweł – WKS Śląsk Wrocław
14. Guziewicz Alan – MTS Kwidzyn
15. Krysiak Dawid – Gaz System Pogoń Szczecin
16. Adamczyk Kamil – SPR Wybrzeże Gdańsk

od 12.06.2016

17. Gądek Krzysztof – SPR Wybrzeże Gdańsk – SMS
18. Komarzewski Krzysztof – SPR Wybrzeże Gdańsk – SMS
19. Antosik Kacper – CHKS Łódź
20. Urbaniak Przemysław – KS Azoty Puławy
21. Gregułowski Patryk – MSPR Siódemka Legnica
22. Przytuła Damian – ITR Jeziorak Iława

Zawodnicy rezerwowi:
Chełmiński Adrian – UKS Nike Ciechanów – SMS
Orpik Jakub – UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SMS
Kołtunowicz Piotr – KS Start Konin – SMS
Ockert Jędrzej – MKS Poznań
Bondzior Krystian – MKS Zagłębie Lubin

Kadra szkoleniowa:
Tomaszewski Dariusz – trener główny
Skórski Michał – trener współpracujący
Błaszkiewicz Tomasz – trener współpracujący
Mysnera Krzysztof – fizjoterapeuta
Adamczyk Szymon – statystyk

Like this Article? Share it!