Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Biało-czerwoni awansowali na Mistrzostwa Świata!

Jednobramkowa porażka w Sittard nie miała wpływu na końcowy rezultat dwumeczu z Holandią.  6 goli zaliczki z katowickiego Spodka z pierwszego meczu (27:21) dało biało-czerwonym przepustkę do Mistrzostw Świata 2017, które odbędą się we Francji w dniach 11–29 stycznia.

Był to przy okazji pierwszy przegrany mecz naszej reprezentacji pod wodzą Tałanta Dujszebajewa oraz pierwszy w historii wszystkich konfrontacji z Oranje. Po 45 minutach Polacy prowadzili 20:15 i nasz szkoleniowiec zwietrzył szansę gry dla wszystkich zawodników spośród 16-osobowej kadry. Test przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio?

Warto podkreślić, że Kirgiz dał odpocząć już na wstępie Sławomirowi Szmalowi, Karolowi Bieleckiemu, Bartoszowi Jureckiemu i Krzysztofowi Lijewskiemu, których na parkiecie zastąpili Paweł Paczkowski, Maciej Gębala, Marcin Wichary i Piotr Masłowski.

Holandia –  Polska 25:24 (10:13)

Polska: Wyszomirski, Wichary – Krajewski 2, Wiśniewski 2, Jurecki 3, Syprzak 5, Paczkowski 1, Kus 3, T. Gębala 1, Szyba 1, Masłowski 1, Rojewski 3, Daszek 1, Jachlewski 1, Gierak, M. Gębala.

 

Like this Article? Share it!