Piłka ręczna | Kocham Ręczną – PGNiG

Otwarcie PGNiG Superligi Mężczyzn godne zawodowych rozgrywek

Wyjątkową oprawę miał mecz wybrany na oficjalne otwarcie sezonu 206/2017 w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Zanim drużyny Wybrzeża Gdańsk i Vive Tauronu Kielce rozpoczęły bój, „pierwsze podanie” wymienili Prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek oraz wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Janusz Kowalski.

Ceremonia rozpoczęła się od prezentacji herbów wszystkich drużyn występujących w rozgrywkach. Następnie kapitan Mistrzów Polski Sławomir Szmal odebrał Mistrzowski Baner za zdobycie tytułu w poprzednim sezonie. Pięć tysięcy fanów zebranych w Ergo Arenie obejrzało także biało-czerwoną flagę, którą na boisko wnieśli podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Mazurka Dąbrowskiego odśpiewał chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a w przerwach publiczność rozgrzewały tancerki z grupy Cheerleaders Gdynia.

– To było fantastyczne widowisko. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Meczu Otwarcia. Jednak to był dla nas poziom minimum. Teraz chcemy, żeby było tylko lepiej – powiedział prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek.

– Dokładnie pięć miesięcy temu, w tym miejscu ogłosiliśmy wspólną decyzję o utworzeniu profesjonalnej ligi. Udało się to osiągnąć prawdopodobnie najszybciej w Europie. Jesteśmy dopiero na początku drogi, ale dzisiejszy mecz może być wspaniałą zapowiedzią tego, co się może dziać – podkreślił wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski.

Sam mecz miał dosyć jednostronny przebieg. Niedawny uczestnik klubowych Mistrzostw Świata nie dał szans ekipie z Trójmiasta pokonując gospodarzy 31:19.

Już teraz PGNiG Superliga zaprasza na wydarzenia specjalne. Zimą planowany jest Weekend Gwiazd. W specjalnym meczu zmierzą się reprezentacje dwóch grup, składy zespołów wybiorą kibice. Na koniec sezonu odbędzie się z kolei Gala PGNiG Superligi, podczas których wyróżnienia otrzymają najlepsi zawodnicy i trenerzy.

Like this Article? Share it!