VIVE Tauron Kielce trzecią drużyną świata!

Vive Tauron Kielce trzecią klubową drużyną świata! Super Globe 2016 mistrzowie Polski zakończyli pewnym zwycięstwem nad katarskim Al.-Sadd 36:25 i weszli na podium nieoficjalnych klubowych mistrzostw globu. W wielkim finale niemiecki Fuechse Berlin pokonał Paris Saint-Germain 29:28 i obronił wywalczone przed rokiem tytuł.

Spotkanie mistrzów Polski tylko przez kwadrans było wyrównane. Po trzydziestu minutach gry kielczanie mistrzowie prowadzili już ośmioma bramkami. W drugiej połowie podopieczni Tałanta Dujszebajewa spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i z każdą minutą powiększali swą przewagę.

Vive to pierwsza drużyna w historii polskiej piłki ręcznej, która wywalczyła medal klubowych mistrzostw świata.

Al Sadd – Vive Tauron Kielce 25:36 (12:20)

VTK: Ivić, Szmal – Walczak 1, Reichmann 3, Chrapkowski 3, Kus 2, Aginagalde 2, Bielecki 5, Jachlewski 1, Strlek 4, Lijewski 1, Jurkiewicz 2, Paczkowski 3, Zorman 2, Djukić 7.